Сайт Віртуального проекту "Краєзнавство Таврії" є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
17.06.2019 07:14

Лего-вечірка у бібліотеці
Літо вже у розпалі, а до Гончарівки приходять все нові і нові друзі. От і маленькі вихованці ЗОШ...

11.06.2019 10:17

На «Інтелект-форумі-2019» в Одесі
З 7 по 9 червня 2019 року на базі Одеської національної наукової бібліотеки відбувся ювілейний масштабний...

11.06.2019 06:09

Херсонщина дивує та зачаровує!
Херсонщина – справжня перлина України! Вона приваблює туристів своєю природою, морями, рідкісними...


Гість | Увійти
Версія для друку

ВИДАТНІ ПОСТАТІ ХЕРСОНЩИНИ

Період  з 1917 по 1991 р.

Народився Леонід Барбін 28 лютого 1939 року в м. Херсоні. Розпочав свою трудову діяльність у 1956 р. матросом дитячої водної станції при Херсонському палаці піонерів.
З 1961 року працював учителем фізичного виховання в школі с. Великої Кардашинки Голопристанського району, потім повернувся до м. Херсона, був тренером з важкої атлетики спортивного товариства «Авангард», а далі – знов викладав фізичну культуру в середній школі    № 4 м. Херсона, працював методистом та директором дитячо-юнацької спортивної школи. У 1971 році закінчив механіко-математичний факультет Одеського державного університету за фахом «викладач математики», однак любов до спорту переважила пристрасть до світу цифр.
З 1988 р. очолив колектив Херсонського вищого училища фізичної культури (нині - міський спеціалізований навчально-виховний комплекс спортивного профілю "Загальноосвітня школа-інтернат II-III ступеня - вище училище фізичної культури").
Під його керівництвом було побудовано один з найкращих в Україні спортивних комплексів, до якого згодом увійшли спортивно-оздоровча база «Зміна» (смт Понизівка Ялтинської міської ради АР Крим) та філія у м. Скадовську.
У навчальному закладі, який очолює Леонід Миколайович, підготовлена плеяда уславлених спортсменів, серед яких переможці та призери чемпіонатів світу, Європи, Олімпійських ігор, майстри спорту міжнародного класу, заслужені майстри спорту – Юрій Білоног, Тетяна Лисенко, Олександр Береш та багато інших. У 2012 році 10 спортсменів, вихованців закладу, вибороли ліцензії та прийняли участь у XXXОлімпійських іграх в Лондоні.
За вагомий внесок у розвиток спорту на Херсонщині та в Україні у 1997 р. Леоніду Барбіну присвоєно звання «Заслужений працівник фізичної культури і спорту», в 1999 році нагороджено орденом «За заслуги» IIIступеня, відзначено також Почесною грамотою Кабінету Міністрів України.

Вхід