Сайт Віртуального проекту "Краєзнавство Таврії" є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
17.04.2019 12:26

"Я со сцены вам сердце, как мячик, бросаю..."
Олександр Вертинський – всесвітньовідома зірка естради ХХ століття, чия граціозна натура знайшла...

05.04.2019 08:33

Розважаємось по-піратськи в Гончарівці!
4 квітня до відділу краєзнавства завітали учні 5 класу Херсонського загальноосвітнього навчально-виховного...

01.04.2019 13:06

Світ творчості Наталії Чернишенко
Наприкінці березня у відділі краєзнавства нашої книгозбірні відбулася творча зустріч з херсонською...


Гість | Увійти
Версія для друку

CИМВОЛІКА ІВАНІВСЬКОГО РАЙОНУ

Герб та прапор Іванівського району були затверджені 19 квітня 2011 року на сесії районної ради.


Автори: Бондар Валерій Іванович - директор Дружбівської ЗОШ I-III ступенів, Кидалов Денис Миколайович - учень Новодмитрівської ЗОШ I-III ступенів, Котарєва Галина Михайлівна  - жителька села Воскресенка.

 

 


 

Опис герба: Герб Іванівського району, згідно з правилами сучасного українського місцевого герботворення, вписано у декоративний картуш, увінчаний золотою стрічкою з написом «Іванівський район».
На щиті, розділеному на червоне та синє поля (червоний колір - це символ хоробрості, мужності і стійкості, синій (блакитний) - колір неба, височини устремлінь, вдосконалення духу), знаходяться золотий сніп пшениці, який символізує життя, тепло та світло.
 В нижній частині щита знаходиться дата заснування Іванівського району «1923 рік».
Опис символів:  Золотий сніп колосся вказує на пріоритетну галузь економіки району - сільське господарство, хлібосольні традиції місцевого населення; колоски, зв'язані в сніп, алегорично символізують сільські поселення, що знаходяться на території району, його багатонаціональність. Поселення сполучені не тільки загальною територією, у них загальні традиції, історія, духовні витоки. Колоски, хоча і зв'язані в один сніп, не зливаються в загальну масу, підкреслюючи індивідуальність кожного населеного пункту. Золото - король металів, символізує знатність, могутність і багатство, а також християнські чесноти: віру, справедливість та милосердя.  

   

 

Опис прапора та його символів: Прапор Іванівського району має дві однакові горизонтальні смуги: одна зеленого кольору, що символізує степи, які вкриті густою пахучою травою, що переливається усіма відтінками зеленого, інша – жовтого, що символізує хлібне поле, тепле життєдайне сонце. Зображення трьох колосків на прапорі вказує на основні риси Іванівського району, який славиться родючими землями, врожайністю та мозолистими руками хлібороба.

   

Використані джерела:

Затверджено герб і прапор Іванівського району // Нове життя. - 2011. - №16 (23 квіт.). - С.2.

Вхід