Сайт Віртуального проекту "Краєзнавство Таврії" є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
17.01.2018 11:53

«Я – гладіатор, тиснуть мені лати...»
Нещодавно до відділу краєзнавства Гончарівки завітав  херсонський поет та тележурналіст Валерій...

21.12.2017 14:34

Століття зрілості пера
20 грудня 2017 року у книгозбірні відбувся вечір «Століття зрілості пера», присвячений...

21.12.2017 08:45

Херсонщина: від найдавніших часів до сьогодення
Важливий та цінний подарунок для загальноосвітніх навчальних закладів Херсона, а також для нашої книгозбірні...


Гість | Увійти
Версія для друку

КАЛАНЧАЦЬКИЙ РАЙОН

Районний центр - смт Каланчак

Населені пункти Каланчацького району

 

Дата утворення: 1939 рік.

Географічна характеристика: Каланчацький район розташований у крайній південній частині Херсонщини. На півночі та сході межує з Цюрупинським і Чаплинським, на заході - зі Скадовським районом, на півдні - з Червоноперекопським районом Автономної Республіки Крим. На півдні район омивається водами Джарилгацької і Каркінітської затоки Чорного моря. Місцеві природні умови сприятливі для організації літнього відпочинку. Відстань від обласного центру: залізницею - 80 км, автошляхом - 78 км. /
Площа району - 91,580 тис. га, 3,2% від площі області. 

Символіка району: Герб та прапор Каланчацького району були затверджені на сесії районної ради. Опис символіки

Кількість населених пунктів: На території району знаходяться 2 селища міського типу та 20 сіл.

Населення району:  За статистичними даними, приведеними на сайті Каланчацької райдержадміністрації, на 1 липня 2015 року у районі проживало 21,680 осіб.

Коротка історична довідка: За даними Державного архіву Херсонської області , Каланчацький район створено у 1939 році в межах Миколаївської області. Раніше існувала Каланчацька волость, яка входила почергово до Чаплинського і Хорлівського районів, що в свою чергу належали до різних областей (Миколаївської, Одеської).
З 1939 р. по 1944 р. Калончацький район входив до складу Миколаївської області. З 1944 р. Каланчацький район входить до складу створеної в тому ж році Херсонської області. У 1963 р. у зв'язку з укрупненням сільських районів по Херсонській області було ліквідовано 10 районів, у тому числі і Каланчацький. Самостійним районом він знову став лише через чотири роки.

Природно-ресурсний потенціал. Природними ресурсами є морський пісок, глина, мінеральні води, лікувальні грязі.

Розвиток промисловості та сільського господарства. Природні умови Каланчацького району сприятливі для вирощування зернових, олійних та овочевих культур, виробництва тваринницької продукції. Нині в районі працює 29 великотоварних господарських товариств, 89 фермерських господарств.  Основою економіки є сільськогосподарське виробництво.

Освіта та культура.  На території Каланчацького району функціонують: 17 загальноосвітніх шкіл  та шкільних бібліотек.
Галузь культури представлена таким чином: 2 районні бібліотеки та 14 селищних та сільських філій ЦБС; районний Будинок культури та 16 селищних і сільських клубів; дві школи естетичного виховання (у Каланчаку та Гаврилівці).

Виходить друком районна газета "Слава праці".

Архітектурні та монументальні споруди. На території Каланчацького району розташовані 29 пам'яток історії; 6 пам'яток культури

Археологічні пам'ятки.  У Каланчацькому районі такими пам'ятками є стоянки мисливців кам'яного віку, місця стійбищ та кургани скотарів. Цей район  - один з найбагатших на Херсонщині за кількістю давніх курганів. Найдавнішим свідченням заселення території Каланчацького району є дві пам'ятки часу пізнього палеоліту біля сіл Бабенківка Перша та Червоний Чабан. Єдиною пам'яткою національного значення серед усіх об'єктів історико-культурної спадщини району є Новокиївське поселення.
 
 

Видатні уродженці та земляки району:

 

Іван Данилович Дніпровський
(1895 р.н., с.Каланчак)
український письменник, перекладач

 

Наум Давидович Фогель
(1908 р.н., с.Хорли)
письменник, лікар
  Володимир Григорович Чуприна
(1940 р.н., с.Хорли)
художник, мистецтвознавець


 

 

Використані джерела

Корисні Інтернет-посилання:

 

Вхід