Сайт Віртуального проекту "Краєзнавство Таврії" є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
19.02.2019 12:49

Втамовуйте жагу до краєзнавчих знань у Гончарівці!
Інтерес до історії нашого краю все більше відвідувачів приводить до Гончарівки. Кожен приходить зі своїми...

04.02.2019 09:03

Херсонському осередку Національної спілки письменників України – 60!
Напередодні 60-річчя з часу заснування Херсонської обласної організації Національної спілки письменників...

03.02.2019 11:50

Шкільна медіація та діалог
Сучасне українське суспільство потребує вирішення конфліктів шляхом ненасильницького спілкування та діалогу....


Гість | Увійти
Версія для друку

ВИСОКОПІЛЬСЬКИЙ РАЙОН

Районний центр  - смт Високопілля

Населені пункти Високопільського району

 

Дата утворення: 31 березня 1926 року.

Географічна характеристика: Високопільський район розташований на півночі Херсонщини, у басейні ріки Інгулець, правої притоки Дніпра, і межує з Миrолаївською і Дінпропетровською областями. На півдні межує з Великоолександрівським, на сході - з Нововоронцовським районом Херсонської області.
Площа району: 70,124 тис.га, що становить 2,46% від площі області.

Символіка району: Герб та прапор Високопільського району були затверджені на сесії районної ради.
Опис символіки.

 Кількість населених пунктів: На території району знаходяться 2 селища міського типу (смт. Високопілля, смт. Архангельське) та 34 сільських населених пункти. Районний центр - смт Високопілля.

Населення району: станом на 01.04.2011 - 15568  осіб.

Коротка історична довідка: 31 березня 1926 року ВУЦВК і РНК УСРР прийняли постанову “Про утворення  на території Херсонської округи Високопільського району  з переважною німецькою людністю”. Постановою передбачено: “Утворити на території Херсонської округи новий Високопільський район з переважною німецькою людністю з центром у селищі Високопілля у складі вищенаведених залюднених пунктів”. Всього в районі налічувалось 36 населених пунктів, з них 29 німецьких. За період з 1935 по 1944 рік район пережив декілька реорганізацій, в тому числі і ліквідацію. Так, у 1935 р. Високопільський район було перейменовано на Фріц-Геккертівський, на честь видатного діяча німецького робітничого руху Фріці Геккерта. У 1937 році район було вилучено зі складу Дніпропетровської і передано до Миколаївської областей, а у квітні 1939 року було ліквідовано.
В сучасних межах район існує з грудня 1966 року

Природно-ресурсний потенціал. На території Високопільського району є такі природні ресурси: пісок, щебінь, глина, вапняне каміння, фосфати, марганцеві руди. На території району понад 30 га займає рекреаційна зона - унікальний природний об'єкт Північного Причорномор'я - славнозвісний Архангельський ліс.

Розвиток промисловості та сільського господарства. Приоритетними напрямами діяльності є вирощування сільськогосподарського призначення, розвиток харчової, переробної промисловості, садівництво, тваринництво, організація видобування корисних копалин, розробка кар'єрів.

Освіта та культура
Виходить друком газета "Високе поле".

Архітектурні та монументальні споруди

Археологічні пам'ятки. У Високопільському районі пам’ятками  археології є кургани. На території району виявлено останньою інвентаризацією 151 курган. Усі ці пам’ятки узято під державну охорону спеціальними розпорядженням Херсонської облдержадміністрації. Археологічні ґрунтові могильники, стоянки мисливців, поселення та городища землеробів, стійбища скотарів на території Високопільського району не виявлено. Археологічна карта Високопільського району.

Видатні уродженці та земляки району:

 

 

Костюк Юрій Григорович  - український письменник, сценарист, заслужений діяч мистецтв України
(1910 р.н., с.Заградівка)

   
   


 

Використані джерела

Корисні Інтернет-посилання:

 
 
 
 

Вхід