Сайт Віртуального проекту "Краєзнавство Таврії" є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
15.09.2018 18:32

Віхи історії освіти Херсона
Напередодні святкування Дня міста працівники Гончарівки провели годину краєзнавства. Учні 9-Б класу ...

09.09.2018 18:40

Довгоочікувана зустріч у клубі «Елінг»
8 вересня після літнього відпочинку до Гончарівки завітали шанувальники художнього слова –...

30.08.2018 13:15

Людина високого звання
29 серпня до 240-річчя з дня заснування Херсона рішенням міської ради було присвоєно звання «Почесний...


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > Епоха на ім'я Олександр Альперт

Епоха на ім'я Олександр Альперт

15.03.2018 19:54

У кожному місті є люди, які вписали знакові сторінки в історію своєї малої Батьківщини та прославили її на всю країну. Для Херсона такими людьми стала відома династія фотожурналістів на прізвище Альперт – Олександр, Алеан, Ігор.  
Олександр Григорович Альперт – засновник династії фотохудожників, один з перших фотолітописців Херсонщини, ціла епоха в історії фотожурналістського мистецтва. Він народився у Херсоні, у 1898 році, навчався фотографії у знаменитого майстра Соломона Бернштейна й до останніх своїх днів був закоханий у свою професію…  
Понад 60 років з номера в номер Олександр Альперт вів на сторінках обласної газети «Наддніпрянська правда» фотолітопис Херсонщини. Його об'єктив протягом кількох десятиліть був свідком найбільш значущих, хвилюючих, драматичних перипетій: колективізація, роки війни та буремні часи, період післявоєнного підйому, бурхливі і суперечливі вісімдесяті… Фоторепортажі Олександра Григоровича друкувалися в газетах «Правда» и «Известия», журналах «Огонек» и «Юность».  У творчому доробку Олександра Альперта 5 персональних фотовиставок, участь у багатьох республіканських виставках. Він знімав і простих людей, і видатних. 
Про свого батька з любов’ю розповів син, Алеан Олександрович Альперт – заслужений фотожурналіст України, Почесний громадянин міста Херсона, дипломант міжнародних конкурсів. Він згадував і свої дитячі роки, і батьківські майстер-класи; ділився цікавими історіями з життя Олександра Альперта та показував унікальні фотознімки з сімейного архіву. 
На захід завітали журналісти, які були особисто знайомі з Олександром Альпертом – Валерій Долина, Любов Русалкіна, Анатолій Яценко. З теплом і ніжністю вони згадували ті часи, декламували крилаті фрази «старого Альперта» (так його називали і Олесь Гончар, і городяни). І кожен з них відмічав, що талант та любов до професії Олександр Альперт передав своєму синові, Алеану Альперту, який успішно продовжує сімейну справу.  

Сюжет про захід - у випуску "Таврійських новин" телеканалу "Скіфія"Вхід