Сайт Віртуального проекту "Краєзнавство Таврії" є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
21.10.2018 12:03

Поговоримо про вибори?
20 жовтня 2018 року для студентів Херсонського вищого училища фізичної культури бібліотечними працівниками...

18.10.2018 18:34

Валентина Наумич – сльоза України
18 жовтня 2018 року, на 20-ті роковини з дня смерті поетеси Валентини Наумич, у світлиці Херсонської...

17.10.2018 08:10

Тиждень козацтва у Гончарівці
14 жовтня в нашій державі відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці – головне християнське...


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > Мода в житті херсонців: погляд крізь призму часу

Мода в житті херсонців: погляд крізь призму часу

22.09.2018 12:26

П’ятничні зустрічі з працівниками Гончарівки для учнів Херсонської гімназії №1 вже стають доброю традицією. На цьому тижні захід був присвячений моді та модним тенденціям початку ХХ століття. 
Під час нашої історичної подорожі діти були вражені тим, наскільки мода в минулому була консервативною і не схожою на сучасну. Гімназисти переконалися в тому, що їм пощастило жити в той час, коли мода є дуже демократичною, а кількість матерії, використаної в модних нарядах, незмінно скорочується. На їхню думку вплинув той факт, що більше ста рокв тому на пошиття жіночої спідниці йшло 5-6 метрів тканини, а наряд прикрашали відповідні аксесуари у вигляді рукавичок, парасольки і обов'язкового атрибута – капелюха. Причому оголені плечі, руки або розпущене волосся були ознакою дівчат легкої поведінки. Хлопці були здивовані тим, що чоловік – будь-то звичайний робочий або чиновник міської установи – повинен був завжди, навіть у літню спеку, перебувати одягненим за формою. 
Дівчата навіть уявити не могли, що запровадження моди на жіночі брюки на початку XX століття не обійшлося без жертв і навіть кривавих драм. Адже для них це повсякденний одяг, без якого вони не мислять свого гардеробу. А деякі елементи одягу, змінивши протягом століття дизайн, дійшли до нашого часу і активно використовуються сучасними модниками та модницями. Вхід