Сайт Віртуального проекту "Краєзнавство Таврії" є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
17.04.2019 12:26

"Я со сцены вам сердце, как мячик, бросаю..."
Олександр Вертинський – всесвітньовідома зірка естради ХХ століття, чия граціозна натура знайшла...

05.04.2019 08:33

Розважаємось по-піратськи в Гончарівці!
4 квітня до відділу краєзнавства завітали учні 5 класу Херсонського загальноосвітнього навчально-виховного...

01.04.2019 13:06

Світ творчості Наталії Чернишенко
Наприкінці березня у відділі краєзнавства нашої книгозбірні відбулася творча зустріч з херсонською...


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > "Україно, соборна державо, Сонценосна колиско моя..."

"Україно, соборна державо, Сонценосна колиско моя..."

23.01.2019 11:48

22 січня рівно сто років тому було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР). У цей день відбулося історичне об’єднання українських земель Наддніпрянської і Наддністрянської України. До Дня Соборності України працівники відділу краєзнавства Гончарівки провели для учнів Херсонської гімназії № 6 пішохідну екскурсію «Український Херсон: траєкторія доль та подій». 
Під час прогулянки зимовим містом школярі дізнались про те, що українське національно-культурне життя на Херсонщині бере свої витоки у 60-х роках ХІХ сторіччя, адже саме тоді українська різночинна інтелігенція почала реалізовувати себе у служінні власному народу. Діти пройшли місцями, які нерозривно пов’язані зі становленням українських ідей.   
Юних патріотів вразила доля осіб, які ратували за автономію України та розвиток української мови у нашому місті. Навіть у часи поділу між чужинними державами українці завжди вірили у національне об’єднання. Доказом цього стала подвижницька робота таких діячів, як Іван Челюк, Микола Чернявський, Володимир Кедровський, Микола Куліш та багато інших… Їхні імена та ідеї  назавжди залишаться у нашій пам’яті.
Останнім місцем, яке ми відвідали, стала площа Свободи, де екскурсанти дізнались про наймасовішу українську маніфестацію у Херсоні, що відбулась 16 квітня 1917 року і зібрала близько 25 тисяч наших земляків. Заключними словами екскурсії стало гасло Івана Челюка, яке є актуальним і сьогодні: «Гартуймося, єднаймося в товариство чесне. Хай під чесними трудами Вкраїна воскресне!» Вхід