Сайт Віртуального проекту "Краєзнавство Таврії" є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
14.08.2018 07:43

Обласний конкурс «Краща книга Херсонщини»
Оголошено прийом заявок для участі в щорічному обласному конкурсі «Краща книга Херсонщини». Конкурс...

05.08.2018 12:04

Ювілей сонетотворця Херсонщини
Сьогодні, 5 серпня, у цей спекотний літній день, святкує свій День народження один з найяскравіших представників...

31.07.2018 05:36

Відпочинок по-херсонськи сто років тому
Спливає невпинно літо, і кожен з нас намагається провести його з найбільшою користю для себе, відпочити...


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > «Я присвятила Україні усе своє життя»

«Я присвятила Україні усе своє життя»

23.04.2018 09:03

Квітневе зібрання літературного клубу «Елінг» було присвячене українському педагогу, літературознавцеві, великій просвітительці, громадській діячці Софії Федорівні Русовій. Учасниця клубу Валентина Липенко-Винник виступила з цікавою доповіддю про життя та діяльність палкої поборниці збереження й розвитку української мови. 
Довге життя Софії Русової було по-справжньому подвижницьким. Перші дитсадки разом із сестрою Марією вона заснувала у 15 років, 69 років неперервної і плідної праці на педагогічній ниві. Просвітниця працювала в українських громадах Києва, Одеси, Харкова, Херсона, Чернігова, Полтави, організовувала українські школи, очолювала учительську спілку. Громадською, а почасти, очевидно, і державною діяльністю Софії Руосовї можна вважати її головування в Українській національній жіночій раді, — першій по-справжньому масштабній і впливовій українській жіночій організації.
На засідання завітали учні загальноосвітньої школи №2 з творчим подарунком. Всі присутні мали змогу послухати чудові пісні патріотичної тематики, проникнуті любов’ю до рідної України та нашої мови. Адже ідея національного виховання — головна й визначальна в педагогічній концепції С. Русової.
На засідання завітав гість, поет з смт Білозерки, Микола Сосунович, який познайомився з членами клубу та прочитав їм свою поезію.  На згадку всі присутні сфотографувалися та подякували один одному за гарно проведений час.Вхід