Сайт Віртуального проекту "Краєзнавство Таврії" є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
20.01.2019 12:14

Олімпійські зірки Херсонщини
20 січня до нашої бібліотеки завітали вихованці Херсонського вищого училища фізичної культури. Працівники...

24.12.2018 09:12

Новорічні подарунки від Гончарівки
Напередодні різдвяних та новорічних свят так хочеться дива та нових вражень! Саме тому, 23...

22.12.2018 19:26

Краєзнавчі дарунки від просвітян Херсонщини
Наша бібліотека пишається плідною співпрацею з Херсонським обласним об’єднанням Всеукраїнського...


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > IV Архівні читання

IV Архівні читання

25.04.2018 08:26

24  квітня 2018 р. на базі обласної книгозбірні ім. Олеся Гончара пройшли IV архівні читання «Історія в документах», присвячені 100-річчю Української революції 1917-1921 рр. Теми доповідей були різноплановими та змістовними, з різних сфер: історії та державного управління, освіти та культури, мистецтва та літератури тощо.

Більша частина виступів охоплювала саме період буремних подій: 1917-1921 рр. Так, член правління Херсонської обласної організації Спілки архівістів України Марущак Олена Олексіївна розповіла про документальні джерела з історії національної революції 1917-1921 років, які зберігаються у фондах Державного архіву Херсонської області.

Доктор історичних наук, професор кафедри історії України та методики викладання ХДУ Водотика Сергій Григорович виступив з доповіддю «Державна варта Гетьманату П. Скоропадського за документами Державного архіву Херсонської області».

Макієнко Олексій Анатолійович, доцент кафедри туризму ХДУ, кандидат історичних наук у своїй доповіді «В обороні революційних надбань на Херсонщині» докладно зупинився на останній сесії губернського земського зібрання, яка відбулась у травні 1918 року.

Начальник відділу освіти Каховської міської ради, кандидат педагогічних наук Гончар Михайло Васильович під час свого виступу розповів про діяльність школи у Каховці під час революції та військово-політичного протистояння 1917-1920 років.

На пріоритетах гендерної політики періоду державотворення 1917-1919 років на Херсонщині детально зупинилась Толубець Наталя Валеріївна, архівіст відділу забезпечення збереженості, обліку, довідкового апарату та реставрації документів Державного архіву Херсонської області.

Про використання документів Державного архіву Херсонської області в експозиціях та науково-просвітницьких заходах Херсонського обласного краєзнавчого музею розповів Микитюк Андрій Іванович, науковий співробітник науково-експозиційного відділу історії краю Херсонського обласного краєзнавчого музею  Вхід