Сайт Віртуального проекту "Краєзнавство Таврії" є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
17.06.2019 07:14

Лего-вечірка у бібліотеці
Літо вже у розпалі, а до Гончарівки приходять все нові і нові друзі. От і маленькі вихованці ЗОШ...

11.06.2019 10:17

На «Інтелект-форумі-2019» в Одесі
З 7 по 9 червня 2019 року на базі Одеської національної наукової бібліотеки відбувся ювілейний масштабний...

11.06.2019 06:09

Херсонщина дивує та зачаровує!
Херсонщина – справжня перлина України! Вона приваблює туристів своєю природою, морями, рідкісними...


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > Козацькими стежинами – 2018

Козацькими стежинами – 2018

26.10.2018 07:42

25 жовтня 2018 року на базі Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара відбувся фінал міського краєзнавчого конкурсу «Козацькими стежинами – 2018». З 48 освітніх закладів м. Херсона переможцями відбіркового етапу стали 11 команд, які й змагалися між собою. Це були учні таких навчальних закладів: гімназій № 1, 3, 6, НВК №51, ЗОШ № 4, 16, 18, 31, 45, 36, 38.
Розпочався конкурс виступом вихованців гуртка «Літературне краєзнавство», учнів гімназії №6 на чолі з Андрієм Лопушинським. Присутні мали змогу побачити невеличке театралізоване дійство, яке перенесло всіх на кілька століть у минуле. З першим вибухом козацької гармати та з благословенням гетьмана команди вирушили в дорогу.
З незапам’ятних часів в Україні козаки славилися силою, спритністю, мали гостре, несхибне око, розумні голови. Тому кожна команда перед тим, як попасти на станцію, повинна була подолати козацькі перегони, пройти випробування на різних локаціях: «Сторожа характерника» («Театральна»), «Як козаки пісні співали», «Ерудит-лото», «Козацька байка» та «Козацька мудрість» тощо. 
Дуже цікавим було завдання від справжнього козака Андрія Лопушинського, бо саме тут, у козацькому шатрі, діти мали змогу доторкнутися до козацьких речей. На конкурс до нас завітали і команди освітніх закладів № 47, 32, 13 – для них влаштували майстер-класи та цікаві ігри. Музичним виступом зачарувала учасників та гостей вихованка Херсонського Будинку дитячої та юнацької творчості, учениця гімназії №6 Пулинець Деніза. Затамувавши подих, присутні дивились на показовий виступ козака «Почесної варти Херсона», студента історико-юридичного факультету ХДУ Сергія Чубатова. 
У запеклій битві перемогу здобули: освітній заклад №31 (перше місце), гімназія №3 (друге місце), ЗНЗ №16 (третє місце). Але кожна команда, яка не потрапила до трійки переможців, показала хороший рівень знань з історії козацтва. Тому всі команди юних краєзнавців були нагородженні дипломи Херсонського управління освіти Херсонської міської ради, а також отримали подарунки від постійних спонсорів конкурсу – депутатів обласної ради Євгена Рищука та Олександра Книги.Вхід