ВСТУП

ЛІТЕРАТУРА – ЙОГО ЖИТТЯ

Ім’я Миколи Івановича Братана, відомого на Україні, у близькому і далекому зарубіжжі – поета, прозаїка, драматурга, перекладача, автора творів для дітей і про дітей, публіциста, пісняра, лауреата літературної премії ім. Андрія Малишка, заслуженого діяча мистецтва України, полум’яного пропагандиста і поборника української мови та літератури, співця херсонських степів і безкрайньої смаглявої Таврії, широко відоме серед української громадськості, творчої інтелігенції, студентської та учнівської молоді.

Більше чотирьох десятків років М.І.Братан належав до активно діючих письменників-краян. Так раптово і передчасно обірвалися широкі обрії неспокійного серця, життя цієї мудрої і талановитої людини, що ніяк не хочеться повірити в те, що Його вже немає серед нас. Тішить єдине: він залишив нам у спадок безцінний скарб – любов до життя, людей, України, рідного краю і сотню книжок, де перо було налаштоване на події, що відбувалися і на факти, на які він відгукувався незабарно. З кожної сторінки, написаної Миколою Братаном, повіває сучасністю, актуальністю, добротою, турботою про народ сьогодні та день завтрашній…
Давно виник закономірний інтерес до написаного майстром слова, бо всю свою творчу наснагу, все полум’я своєї душі він присвятив оспівуванню людини – трудівника, хлібодарів і корабелів – безмежних просторів рідної Херсонщини, боротьбі за кращу долю України.

На його творах виховалось не одне покоління майбутніх господарів країни, людей, щедрих серцем і помислами.
Микола Братан – людина вродженого таланту, полум’яного, романтичного серця і доброго хліборобського працелюбства. Про нього свого часу Михайло Шевченко сказав так: «Він – лірик у найвищому вимірі цього слова. І романтик. Він не виписав – виспівав свою Таврію: і Херсон, і рідне село (особливо у вінку сонетів «Правда хліба»), і кораблі, що виходять у море від таврійських берегів, і тих дивних журавлів, що не дають спати чутливим серцям, – усе зігріте його душею».
Спробуємо і ми доторкнутися своїми серцями до життєвої саги і багатогранної творчої спадщини повпреда степового краю – Миколи Братана.

Календар подій

12 3 4567
89101112 13 14
15161718192021
22232425262728
2930