Сайт Віртуального проекту "Краєзнавство Таврії" є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
13.03.2019 09:19

Тихі зорі вічної пам'яті...
До 75-ї річниці визволення Херсона від німецько-фашистських загарбників працівники відділу краєзнавства...

07.03.2019 08:25

Весняні квіти для матусі
Який подарунок для мами буде найдорожчим? Звичайно, той, що створений руками її дитини! Тож 6 березня,...

06.03.2019 11:45

Година краєзнавства для слухачів Херсонської академії неперервної освіти
5 березня у краєзнавчому відділі проведено годину краєзнавства «Палітра української літератури...


Гість | Увійти
Версія для друку

Яблонська Алла Миколаївна

 

 ТВОРИ

Яблонська А.М. Високе чоло благочинного: Історико-краєзнавче видання. Видання друге (доповнене). – Херсон: Айлант, 2013. –72 с.: іл.

В монографії автор на підставі архівних даних подає коротку історію появи у нашому краї християнського православ’я, першої Православної церкви у Каховці та історію її священослужителів (кінець XVIII – початок XXI ст.). Яскраво, з великою любов’ю висвітлено життєвий шлях кандидата богословських наук, настоятеля Каховського Свято-Покровського храму, благочинного Каховського округу протоієрея, почесного громадянина міста Каховка Стефана Щербана. Вперше описується духовний подвиг в роки Вітчизняної війни священика Каховського храму отця Савелія Цибульникова, якому у 2001 році присвоєно високе звання "Праведник світу".
Книга розрахована на краєзнавців, етнографів та на широке коло читачів, яких цікавить духовна історія Каховщини.

Читати книгу 

Яблонська А. М. Солодкий полин: краєзнав., худож.-публіц. нариси / Алла Яблонська ; уклад. А. М. Яблонська , в авт. ред. , фот.: А. Барандич [та ін.]. - Херсон : Айлант, 2015. - 83 с. : фот.

Ця книга - збірка краєзнавчих художньо-публіцистичних нарисів. Так, у нарисі «Дід Дем'ян» автор з великою повагою, шанобливо розповідає про життя, бойові та трудові звитяги українця - патріота Дем'яна Щербакова.
У нарисі «Захисти нас. Пам'яте» авторка через спогади передає читачу білі своєї душі за страждання наших людей у часи розкуркулювання, голодоморів т: Вітчизняної війни; за тяжке життя селян у колгоспі, за знищення керівництвоь Радянського Союзу природних багатств річки Дніпро та Дніпрових плавнів ^ середині XX ст. та про а рідне село Саблуківка, зруйноване після 1991 р. в часі так званої «перебудови». Усі нариси пронизані любов'ю до рідної оселі, рідного краю та до України.

Читати книгу

   

 

 

Вхід