Головна Новини Дослідник Херсонського краю

Дослідник Херсонського краю

25.01.2021 14:32

Кажуть, що людина живе на землі стільки, скільки про неї пам’ятають. 26 січня виповнилось би 107 років (1914-2004) від дня народження краєзнавця, колекціонера, почесного громадянина м. Херсона Горностаєва Євгенія Вікентійовича, який зробив вагомий внесок у дослідження Херсонського краю. 
З 10-літнього віку майбутній краєзнавець-дослідник займався колекціонуванням. На жаль, у 1943 р. його перша колекція (марки, поштові конверти, листівки) була втрачена. Від повоєнного часу філателія, філокартія, емблематика, фалеристика, нумізматика, боністика стали його предметом колекціонування. Пізніше почав формувати тематичні колекції, присвячені окремим історичним подіям, особам, пам’ятним місцям, але найбільше дослідника цікавило м. Херсон. 
Фонди Гончарівки містять низку рукописних матеріалів та публікацій Горностаєва Є. В. з історії релігійного життя Херсонщини, культових споруд, херсонських будинків та вулиць. Нагадаємо про окремі з видань. Свою першу краєзнавчу працю він присвятив історії Херсонського заводу карданних валів, де пропрацював 40 років. Понад 80 років краєзнавець мешкав на Забалці (колишній адміністративний район м. Херсона – Забалківський форштадт). «…И вот захотелось мне рассказать о неприметной и тихой рабочей Забалке, которая до поры до времени жила и жила… И, казалось, нет в унылой окраине ни героического прошлого, ни яркого будущего, а их жителям никогда и в голову не приходило писать историю своего ничем не примечательного района», – пише краєзнавець-дослідник у передмові до рукопису «Забалка. Страницы истории одного из районов Херсона». 
Перше друковане видання краєзнавця «По страницам истории православных церквей Херсона» побачило світ у 1998 р. (рукопис датований 1994 р.). На підставі архівних документів, друкованих видань, спогадів херсонців у книзі висвітлено зміни, які відбулися в історії церкви в різні періоди її існування.
Вулицю Суворова Є. В. Горностаєв часто називав вулицею своєї юності, де майже кожний будинок – історична пам’ятка. Через три роки після його смерті на кошти шанувальників було видано його багаторічну працю під назвою «Улица Суворова. Суворовская: нетленная история края».
Творчий доробок Горностаєва Євгенія Вікентійовича робить більш вагомими краєзнавчі фонди нашої книгозбірні  Запрошуємо всіх бажаючих до відділу краєзнавства, щоб разом вивчати історію нашого краю.

Календар подій

     1 23
4 5678910
1112 13 14 151617
18 19 2021222324
25262728293031