Кіномитець нашого часу Олексій Левченко
18 липня 2023 року мав би відзначати своє 75-річчя український художник кіно, унікальний майстер просторового бачення, поет, романтик, філософ, естет і чародій Олексій Олексійович Левченко.
Він родом з Каховки, став відомим далеко за її межами завдяки своєму таланту та невтомній праці. У 1986 році разом з автором сценаріїв й режисером-постановником М.О.Бєліковим, оператором-постановником В.Т.Трушковським був удостоєний Шевченківської премії за фільми "Ніч коротка", "Які ж були ми молоді".
У творчому доробку Олексія Олексійовича Левченка - 39 картин, в яких він - художник-постановник. «Чорна курка, або Підземні жителі» Віктора Греся, «Ніч коротка» і «Які ж були ми молоді» Михайла Бєлікова, «Володя великий і Володя маленький» та «Самітня жінка бажає познайомитись» В'ячеслава Криштофовича, «Смиренне кладовище» Олександра Ітигілова», «Храни мене, мій талісмане» і «Два місяці і три сонця» Романа Балаяна, «Урга - територія кохання» Нікіти Михалкова, «День народження Буржуя» Анатолія Матешка, «Таємний щоденник Симона Петлюри» Олеся Янчука - ці та інші стрічки збагачені надзвичайним талантом митця, його особливим даром знаходити точні візуальні образні акценти.
Автор сценарію і режисер фільму «Луна» (1991 р.), режисер і художник кінокартини «Єлисейські поля» (1993 р.).
«Якби я не знав, що таке кіно, я б там не працював. У кіно є така «хиба», магічна, притягальна: завжди можна зробити дубль. У живописі це неможливо, хоч є олія, в графіці – ні, хоча є олівець, у театрі – ні. А в кіно – дубль… і це так чудово!» - так про свій вибір професії казав Олексій Левченко.
Про цікаві факти з життєпису митця та його роботи читайте далі за посиланням.