Дискурс серця і буття Анатолія Марущака
У відділі краєзнавства до ювілею видатного митця Херсонщини Анатолія Петровича Марущака відкрилась книжково-ілюстративна виставка.
Анатолій Петрович Марущак – письменник, журналіст, кінематограф. Член Національних спілок журналістів (1986) і письменників України (2010) та спілки кінематографів (І994). Нині працює головним редактором Херсонської обласної держтелерадіокомпанії «Скіфія». Є автором і телеведучим різноманітних програм.
У розділ «Життєві і творчі миттєвості» представлені біографічні відомості, нариси. Анатолій Марущак народився у сім’ї військовослужбовця у м. Каменськ-Шахтинську (Ростовська область), дитинство та юність пройшли в Одесі, з 1978 року мешкає у Херсоні. Освіту здобув в Одеському державному університету імені І.І. Мечникова. Деякий час працював вчителем у школах, але завжди мріяв стати телеведучим.
«Поезія, наділена талантом» - саме таку назву має другий розділ експозиції. Поезії Анатолій Петрович пише давно, майже 40 років. Вони накопичувалися у його нотатниках, на письменницьких аркушах, у зошитах, архівах. У 1999 році Анатолій Марущак представив своїм читачам дві російськомовні збірки поезій. Серед сучасних митців Анатолій Марущак є доволі відомим поетом, який має низку збірок поезій: «Утоли мои печали» (1999), «Вольний стиль» (1999), «У слові і в мовчанні» (2003), «Мандри наосліп» (2005), «Щоденник вітру» (2008), «86.400» (2012).
У творчому доробку письменник не оминув увагою дітей та створив для них поетичні збірки «Непослушные пальцы» (2001), «Почему веселий Крит не приплыл на остров Крит» (2002), «Веселый букворяд. Каллиграммы» (2013).
У розділі «Індивідуальність прозового твору» представлені повісті та романи. Перша книжка Анатолія Марущака вийшла друком у 1990 році. Це була повість «Высокий двор», написана у співавторстві з рідним братом Володимиром Марущаком. Потім були підготовлені ще дві повісті, які разом з першою книгою утворили трилогію «Ключи от приключений» (2007). Це розповідь про дитячі й підліткові роки, про формування характерів, становлення моральних цінностей, дороблення свідомості.
У 2007 році побачив світ автобіографічний роман «Шалений ферзь», який вийшов одночасно двома мовами – російською та українською. За цей твір у 2008 році автор був удостоєний обласної літературної премії імені Миколи Куліша. У 2010 році вийшов з друку роман «Доктор ГО».
Останній розділ виставки «За покликом серця» присвячений тележурналістській діяльності Анатолія Марущака, якій він віддав майже 35 років. Телебачення увійшло в життя митця у 1989 році. Нині він працює головним редактором Херсонської обласної держтелерадіокомпанії «Скіфія», є автором і телеведучим різноманітних програм: інформаційно-музичний цикл «У неділю вранці», історико-архівний телецикл «XX століття. Херсонський автограф», «Літературна скарбниця Таврійського краю» та ін..
Окреме місце в телевізійній творчості Анатолія Марущака займають документалістика. Кінорежисер створив такі документальні фільми як «Сіль землі» (1997), «Підранки» (1998), «Північні люди південного краю» (1998), «Соло скрипки для лелеки» (2000), «Світло тіні» (2000), за які був відзначений преміями Всеукраїнських і міжнародних фестивалів та конкурсів.
Запрошуємо усіх бажаючих відвідати представлену виставку-персоналію та поринути у глибокий насичений світ Анатолія Марущака!