Книжково-ілюстративна виставка "Авангард: витоки і традиції"
Відділ краєзнавчих документів та бібліографії запрошує вас відвідати книжково-ілюстративну виставку «Авангард: витоки та традиції».
У жовтні-місяці відзначається 100-річчя від дня створення літературно-мистецького об’єднання «Гілея». Саме у Чорнянці у 1910 році було закладено основу першого футуристичного угруповання – «Гілея». У квітні 1910 року вийшла в світ невеличка за форматом «диковинная» книга, яка викликала справжній скандал серед читаючої публіки. Назву для книги – «Садок Судей» - придумав В.Хлебніков. Книга була відтиснута на шпалерах як символ нового мистецтва – російського футуризму.
Потім були видані херсонські колективні збірники «Дохлая луна», «Затычка», « Молоко кобылиц». Збірники «гілеївців», як і уся їх творчість, були покликані епатувати публіку не тільки своїми назвами, але і змістом. Книги футуристів видавались швидко, у веселій атмосфері колективної творчості. Свої літографічні книжки «гілейці» називали «самописьма» Художники малювали не тільки ілюстрації, але й шрифти. Видання були схожі на стародавні рукописи.
Маленький тираж футуристичних книг, які видавались «гілейцями», «ручна робота» при їх оформленні, зростання інтересу, особливо в останні десятиріччя, до футуристичної книги за кордоном зробили ці видання сьогодні великою рідкістю. Завітайте до нашого відділу - і ви зможете ознайомитися з творчістю поетів-футуристів, побачити прижиттєві видання Давида Бурлюка та Олексія Кручоних.