Пам'яті В'ячеслава Петренка
Напередодні літніх канікул члени літературного клубу «Елінг» зібрались у відділі краєзнавства. Чергове засідання було присвячено життю та творчості активного учасника клубу – В’ячеслава Петренка, який нещодавно відійшов у засвіти.
В’ячеслав Васильович народився в містечку Солоне на Дніпропетровщині. Війна забрала батьків, і вони з братом виховувалися у дитбудинку. Потім були ПТУ, праця в Миколаєві, армія. Згодом переїхав до Херсона – саме у нашому місті розкрив свій письменницький талант, займався громадською діяльністю. На літературній ниві був із 1988 року, писав вірші та прозу, а також пісні в співавторстві з композитором Георгієм Криловим; друкувався в газетах «Наддніпрянська правда», «Текстильник», «Джерела», «Наш край»; виступав на радіо. Мав літературний псевдонім, пов'язаний із маленькою батьківщиною – Петро Солонянський. Саме під таким прізвищем вийшли його книги «Дума про Олену Телігу» та «Народний український календар «Рідний край».
В’ячеслав Петренко до останньої хвилини свого життя мав активну громадянську позицію, був сотником Соборного українського козацтва, декілька років очолював міське літературне товариство «Дніпрова хвиля», був учасником народного хору народної пісні «Дніпровські передзвони».
Цікавими спогадами про дружбу з В’ячеславом Васильовичем та спільні проєкти поділилась Тетяна Вагілевич (Карпець); про його літературний доробок більш докладно розповіла Валентина Липенко. Поет і літературознавець Василь Загороднюк під час свого виступу акцентував увагу на особливостях творчого письма В’ячеслава Петренка. Засідання завершилось хвилиною мовчання…
Члени літературного клубу відправились на літні канікули – наступна зустріч запланована на 4 вересня.