Подорож у часі з Оксаною Зененко
У першу середу лютого світова спільнота книголюбів відзначає Всесвітній день читання вголос. Саме в цей день працівники відділу краєзнавства провели онлайн-презентацію нового історичного роману талановитої письменниці, уродженки м. Херсона Оксани Зененко «Побратим гетьмана». Це третя книга письменниці, яка розповідає про епоху Гетьманщини в Україні. Вона присвячена буремним подіям 1710-1712 рр., а саме визвольному походу під проводом гетьмана в екзилі Пилипа Орлика та кошового отамана Костя Гордієнка проти московського поневолення.
Пилип Орлик – це знакова постать для України. Він – чудовий дипломат, автор першої у світі Конституції, яскравий приклад української ідентичності. Він говорив: «Україна по обидва боки Дніпра повинна бути вільною від чужого панування».
Під час зустрічі учасники мали змогу дізнатися про життя та творчість письменниці, про її подорожі місцями козацької слави, познайомитися з історією написання, темою, ідеєю, героями сюжету книги і, звичайно, поспілкуватися з авторкою роману. Говорили про важливість дослідження нашої історії, про діяльность гетьманів Петра Дорошенка, Івана Мазепи та Пилипа Орлика, актуальні цитати якого прозвучали в ефірі. Про визвольні військові походи під проводом цих державників проти московської окупації і той безцінний історичний досвід, який ми маємо пам'ятати сьогодні. Про доленосні рішення, поразки та перемоги часів Гетьманщини, що мали неабиякий вплив на подальшу долю країни. І про уроки історії, що, лишившись невивченими, нагадують про себе у нашій сучасності.
В наш час дуже важливо читати та досліджувати історію України. Адже її знання допомагає відтворювати реальні історичні події та спростовувати міфи про наше минуле.