Сайт Віртуального проекту "Краєзнавство Таврії" є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
15.09.2017 12:11

Від Гаврилівки до Ліхтенштейну: шлях довжиною більш ніж століття
14 вересня 2017 року в приміщенні міського центру німецької культури пройшла година історичного краєзнавства...

19.08.2017 08:29

Справжній скарб для дослідників та науковців
Фонди відділу краєзнавства нашої книгозбірні – справжній скарб для дослідників та науковців. Колекція...

13.07.2017 07:38

Херсонщина у думках та серці Олеся Гончара
12 липня 2017 року в обласній книгозбірні відбувся  вечір-спогад «Херсонщина у думках...


Гість | Увійти
Версія для друку

ВИДАТНІ ПОСТАТІ ХЕРСОНЩИНИ

Період з 1917 по 1991 рр.

 

ЯБЛОНСЬКА АЛЛА МИКОЛАЇВНА

 

 
краєзнавець, публіцист

Алла Миколаївна Яблонська народилася в селі Саблуківка Бериславського району Херсонської області. За освітою - педагог,  за покликанням - та, що віддає себе народу України.  Закінчила Бериславське педагогічне училище, Херсонський педагогічний інститут у 1971 році.
Працювала вчителем в Ольгінській школі Горностаївського району, потім науковим співробітником в Каховському музеї історії, відповідальним секретарем Каховської міськрайорганізації Українського товариства охорони пам'ятьок історії та культури.
Працюючи близько п'ятидесяти років в сфері культури та освіти, вона на громадських засадах займається дослідженням історії рідного краю, створює музеї, пише історико - краєзнавчі книги. З 1991 року Алла Миколаївна очолює історико-краєзнавчі гуртки та секцій етнолог ії Херсонського історико-географічнорго відділення Малої академії наук України. Науковий автор Народного музею історії села Малокаховки (1989 р.), музею «Історія Каховщини» в Центрі дитячої творчості м. Каховка (1996 р.), музею історії Каховської ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 (2007р.) та «Музею збереження хліба» у ВАТ «Каховське ХПП» (2010 р.).
Автор та упорядник книг: «Пам’ять» (1995р.), «Високе чоло благочинного» (історія Каховського Свято-Покровського храму, життєдіяльності кандидата Богословських наук, настоятеля церкви отця Стефана (Щербана) та про моральний подвиг Праведника світу - Каховського священика отця Савелія Цибульникова, який в 1941-1943 рр. рятував від смерті єврейських дітей. 2003р.), «Пам’ять безсмертна» (Спогади фронтовиків, партизан та підпільників, колишніх в’язнів німецьких таборів періоду Другої світової війни, дітей війни – каховчан. 2010 р.), «Написано серцем» (щоденники фронтовиків та дітей війни. 2011р.), «Солодкий полин» (Про знищення Дніпрових плавнів у середині ХХ ст. та зникнення сіл на початку ХХІ ст. 2015 р.). Друкувалась у збірнику наукових праць "Південний архів" Херсонського державного уніеврситету в 2006 році. Сорок років працює позаштатним кореспондентом районної газети "Каховська зоря".
Алла Миколаївна  Яблонська – почесний член Всеукраїнського товариства охорони пам’яток історії та культури, член Національної спілки краєзнавців України.

Познайомитися з творами Алли Яблонської
 

Вхід