Сайт Віртуального проекту "Краєзнавство Таврії" є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
19.02.2019 12:49

Втамовуйте жагу до краєзнавчих знань у Гончарівці!
Інтерес до історії нашого краю все більше відвідувачів приводить до Гончарівки. Кожен приходить зі своїми...

04.02.2019 09:03

Херсонському осередку Національної спілки письменників України – 60!
Напередодні 60-річчя з часу заснування Херсонської обласної організації Національної спілки письменників...

03.02.2019 11:50

Шкільна медіація та діалог
Сучасне українське суспільство потребує вирішення конфліктів шляхом ненасильницького спілкування та діалогу....


Гість | Увійти
Версія для друку

ВИДАТНІ ПОСТАТІ ХЕРСОНЩИНИ

Давні часи (до 1917 року)

 

 АНТИПЕНКО ЙОСИП СТЕПАНОВИЧ

 

 

[1910-1945]
Герой Радянського Союзу

Антипенко Йосип Степанович народився в 1910 році в селі Кегенлі (нині село Воскресенка) Новотроїцького району  Херсонської області  у селянській родині. Закінчив 4 класи, курси трактористів. Працював комбайнером, бригадиром і завідувачем фермою в колгоспі.
До лав Червоній Армії був призваний у 1943 році. У діючій армії з вересня 1943 року.
Телефоніст роти зв'язку 1052-го стрілецького полку (301-я стрілецька дивізія, 9-й стрілецький корпус, 5-я ударна армія, 1-й Білоруський фронт) сержант Йосип Антипенко особливо відзначився у квітні 1945 року під час вуличних боїв за столицю гітлерівської Німеччини – місто Берлін.
Забезпечуючи дротовий зв'язок командира 1052-го стрілецького полку з командирами батальйонів, Антипенко усунув на лінії не один десяток обривів, викликаних ворожим вогнем.
29 квітня 1945 року 1052-й стрілецький полк звільняв будинок за будинком. Гітлерівці неодноразово пошкоджували зв'язок, але відважний воїн-зв'язківець сержант Антипенко Й. С. чесно й сумлінно виконував бойове завдання. Ризикуючи життям, він усунув під вогнем супротивника п'ять обривів на лінії й забезпечив безперебійний зв'язок командування полку з батальйонами. У цьому бою сержант Йосип Антипенко одержав важке поранення в живіт.
Перемагаючи біль, мужній телефоніст добрався до командира роти й доповів про виконання бойового завдання по відновленню лінії зв'язку. 30 квітня 1945 року він помер від отриманих ран. Похований у Берліні. На обеліску братської могили серед безлічі імен полеглих воїнів висічене і його ім'я.
Указом Президії Верховної Ради СРСР від 15 травня 1946 року за зразкове виконання бойових завдань командування на фронті боротьби з німецько-фашистськими загарбниками й виявлені при цьому мужність і героїзм сержантові Антипенко Йосипу Степановичу посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Нагороджений орденом Леніна, орденами Червоного Прапора, Вітчизняної війни 2-го ступеня, Слави 3-го ступеня, медалями.
У селі Воскресенка Новотроїцького району Херсонської області  встановлені пам'ятник і меморіальна дошка на честь Антипенка Й.С., ім'ям земляка-героя названа вулиця м.Херсона.

Вхід