Головна Новини Герої України – слава, гордість, міць країни!

Герої України – слава, гордість, міць країни!

23.05.2024 15:22

23 травня відзначають свято на честь українських борців за свободу і незалежність країни – День Героїв. Це день пам'яті всіх українців, які присвятили своє життя боротьбі за суверенітет України. Це спротив, починаючи від лицарів часів Київської Русі і до учасників Революції гідності, бійців АТО/ООС на Донбасі та захисників, які просто зараз ведуть боротьбу проти російської армії за нашу свободу.

Сьогодні, в рамках проєкту «Колоквіум з Гончарівкою», співробітники відділу краєзнавства ХОУНБ ім. Олеся Гончара спільно з представниками Херсонського міського центру професійного розвитку педагогічних працівників провели годину-спогад під назвою «Херсон - місто-герой України». Учасники колоквіуму переглянули відеозвернення Голови Херсонської обласної державної адміністрації Прокудіна Олександра Сергійовича до Дня Героїв - символу незборимості української нації.

Ще 1941 року Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив відзначити 23 травня як День Героїв. Це дуже значуща та актуальна дата під час повномасштабної війни з росією. А також сумна, адже сьогодні вшановують пам'ять полеглих за Батьківщину Героїв...

Учасники заходу передивилися відеосюжети проєкту телерадіокомпанії «Скіфія» циклу «Герої не вмирають…», присвячені світлій пам'яті наших земляків, які віддали найцінніше - власне життя - за рідну Україну.

Із щемом у серці присутні слухали вірш «Хіба самому написать» Тараса Шевченка, у виконанні щирого патріота України, наймолодшого із загиблих воїнів АТО з Херсонщини, добровольця Райхерта Олександра.

Передивилися відеосюжет про Героя хірурга-добровольця з Херсона Владислава Ковальова, чий винахід – розвантажувальний медичний жилет для роботи в екстремальних та бойових умовах – взялися виробляти для потреб України волонтери українського походження в США. Влад Ковальов нагороджений найвищою українською недержавною нагородою орденом «Народного героя України», що надають справжнім патріотам, які здійснили подвиг у боротьбі за цілісність і незалежність нашої держави. Історія Влада Ковальова увійшла до 2-ї серії проєкту «Хоробрі серця» – циклу історій про українців, військових та цивільних, які здійснили подвиги, захищаючи Україну від російської агресії, та своїми вчинками змінили хід історії.

Із захопленням прослухали історію Героя Івана Молдуна – солдата-десантника з Херсона. Після важкого поранення він втратив обидві ноги. Та вже менше ніж за рік гідно представив Україну на Іграх нескорених у Дюссельдорфі. Іван Молдун - воїн, чия воля сильніша за тіло.

День Героїв, -  це свято величі духу українських воїнів- борців за волю України, це символ незборимості української нації. Ми вшановуємо тих, хто без вагань поклав своє серце до ніг Матері-України, чий героїчний вчинок став прикладом для майбутніх поколінь. Ми дякуємо та захоплюємося тими, хто стоїть на захисті нашої держави сьогодні. Віримо в нашу перемогу!

Календар подій

1234 5 67
89 10 11121314
15161718192021
22232425262728
293031