Головна Новини Херсонщина: кроки становлення та відновлення

Херсонщина: кроки становлення та відновлення

29.03.2024 13:53

29 березня 2024 року відбулась онлайн-зустріч, присвячена 80-річчю з дня  створення Херсонської області, наймолодшої області південної України. Для студентів та викладачів Херсонського аграрно-економічного університету її організували представники обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара разом зі співробітниками наукової бібліотеки ХДАЕУ.

Завідувачка відділу краєзнавства Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара Оксана Токовило під час свого виступу розповіла про непрості перші кроки становлення та розвитку Херсонської області, про масштабні будівництва на Херсонщині  - Каховської ГЕС, залізничного та автомобільного мостів, будівлі обласної наукової бібліотеки тощо.

Учасники заходу дізнались про культурний розвиток краю: заснування Херсонської обласної організації Національної спілки письменників України та її яскравих представників, діяльність обласної універсальної наукової книгозбірні імені Олеся Гончара, міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії».

Учасники зустрічі подискутували щодо розвитку Херсонської області у період незалежності, про сучасні виклики у зв'язку з повномасштабною війною та перспективи відновлення Херсонщини, про кроки, які вже відбуваються на деокупованій території. Це і відбудова зруйнованих сил, і відкриття освітньо-тренінгових просторів та культурних осередків (арт-укриття «Незламна бібліотека» від Гончарівки, центр «Своє» тощо).

Наприкінці зустрічі всіх учасників надихнула на нові звершення задля спільної перемоги пісня «Додому» з чудовими краєвидами нашої рідної Херсонщини. Віримо, що зовсім скоро Херсонська область буде дихати любов’ю, покоєм та миром і розпочнеться довгоочікуваний період відновлення та розквіту.

Календар подій

  12345
6789101112
13 14 1516171819
202122 23 242526
2728293031