Головна Новини Вітрила надії Гончарівки

Вітрила надії Гончарівки

21.09.2015 16:38

Ці вихідні для херсонців були надзвичайними, тому що саме 19 та 20  вересня  Херсон  відзначав 237-му річницю від дня заснування. У місті було організовано багато найрізноманітніших заходів для дорослих та малечі: Парад карапузів, Другий фестиваль вуличної їжі, емоцій і південного колориту «Тишо тишо фест» та ін.  
Працівники найбільшої книгозбірні Херсонщини теж активно долучились до святкування: на набережній Ушакова провели соціокультурну акцію «Вітрила надії». Для усіх бажаючих було організовано декілька палуб за інтересами: так, для наймолодших – палуба майстер-класів в техніці оріґамі; для  найспритніших – палуба краєзнавчого дартсу та морських конкурсів; для тих, хто цікавиться історією рідного міста – читацька палуба з журналістом, краєзнавцем Віктором Хмелєм;  для усіх бажаючих – радіорубка вуличного Інтернет-радіо.
На початку набережної була розміщена інсталяція «Червоні вітрила», яка  налаштовувала усіх відвідувачів на романтичний лад: саме під такими вітрилами капітан Грей зізнався у коханні Ассоль. До речі, ім’я письменника Олександра Гріна пов’язано з Херсоном. Небагатьом херсонцям відомий той факт, що автор побачив червоні вітрила саме у нашому місті. А було це так: майбутнього письменника Олександра Гриневського висадили з корабля, на якому він працював юнгою без копійки грошей. Місцем висадки став морський порт у Херсоні. І ось юний матрос ввечері сидів на берегу Дніпра та дивився вдалечінь. Раптом він побачив корабель, вітрила якого були незвично яскраво-червоного кольору:  такими вони здались на заході сонця. Ця історія знайшла своє відображення у спогадах Олександра Гріна. Саме в День міста усі бажаючі могли не тільки сфотографуватися на фоні червоних вітрил, але й зізнатися у коханні один одному.
Костюмовані герої книг (а це були студенти Херсонського державного університету)  не лише створювали гарний святковий настрій, а й активно взаємодіяли з публікою: розігрували міні-сценки, задавали питання літературної вікторини, запрошували на найближчі заходи Гончарівки.
Інтерактивна морська семафорна абетка викликала жвавий інтерес у відвідувачів: кожен хотів написати своє побажання рідному місту незвичайними літерами – семафорними прапорцями. Більшість херсонців бажали миру, благополуччя та процвітання. Кожен охочий міг приєднатися також до складання привітальної листівки-пазлу.
Маленьким відвідувачам дуже сподобалась палуба майстер-класів. Адже так приємно зробити невеличкий сувенір власними руками: човника чи рибку у техніці оріґамі.
На читацькій палубі кожен з присутніх мав можливість особисто поспілкуватися з херсонським журналістом, краєзнавцем, художником Віктором Адольфовичем Хмелем, який відомий читачам за псевдонімом «Олександр Захаров». В ході лекції можна було побачити унікальне генеалогічне дерево, послухати розповіді про Херсон та його мешканців і взяти участь в інтерактивній вікторині. Переможці вікторини були нагороджені пам’ятними сувенірами.
Палуба морських конкурсів приймала найспортивніших: учасники на швидкість одягали рятувальний жилет, збирали скарби, проходили дистанцію з перепонами. Найстаршій учасниці було 56 років, а наймолодшому – 3 роки. Найспритніші були нагороджені подарунковими сертифікатами від інструктора водного туризму Тетяни Нішкур – прогулянка на байдарці на двох.
На палубі «Краєзнавчий дартс» потрібно було не тільки влучити в кульку, але й правильно відповісти на цікаві питання. Зазначимо, що вибивали кульки діти, а на запитання відповідали татусі.
А на призовій палубі найактивніші учасники отримували приємні подарунки. 
Більш повний фотозвіт представлений у фотоальбомі "День міста 2015".

08.05.2025
 
Світло пам’яті: Херсонщина під час Другої світової
06.05.2025
 
Без пафосу, без прикрас, без фільтрів
01.05.2025
 
Віктор Гурба: «…Тут моє кохання, тут моє коріння, тут моєї долі вічне джерело»
24.04.2025
 
«…Вигляд мав він мужній, погляд – рішучий, а рукостискання – міцне…»
18.04.2025
 
Олег Фотіаді: гідний син та хоробрий воїн своєї Батьківщини
15.04.2025
 
Збірка «Цвіт акації в окупації» Михайла Олійника
06.04.2025
 
Звільнена, зранена та нескорена Осокорівка (До третьої річниці деокупації населеного пункту Бериславського району)
04.04.2025
 
«Летять птахи мої понад літами…»
01.04.2025
 
Їх звільнили першими… Дякуємо нашим Захисникам! (До третьої річниці деокупації населених пунктів Херсонської області)
29.03.2025
 
«Хто, якщо не я? Ті хлопці, що мають по двоє-троє дітей?..». Історія загиблого захисника Херсонщини Володимира Кремінського

Календар подій

    1 234
5 6 7 8 91011
12131415161718
19202122232425
262728293031