Головна Новини Транспортна епопея по-херсонськи: екскурс в історію

Транспортна епопея по-херсонськи: екскурс в історію

28.10.2021 09:01

Сьогодні Херсонщина являє собою транзитну область із потужною багатогалузевою транспортною системою, до складу якої входять залізничний, морський, річковий та автомобільний транспорт. Це дає можливість доступу з області до будь-якого куточка України та в інші держави.

Чи було так на початку XX століття? Як розвивався автомобільний транспорт у Херсоні? Які правила автомобільного руху діяли на території Херсонської губернії в 1909 році? На всі ці питання отримали відповіді слухачі онлайн-лекції “Транспортна епопея по-херсонськи: історичний екскурс”.

Усі були здивовані тим, що режим роботи візників міста був цілодобовим і що серед них вистачало лихачів, яких завжди впізнавали за одягом: білі рукавички з оленячої шкіри, на поясі висів великий кишеньковий годинник, волосся напомаджене, а циліндри – тільки з велюру.

Розповідь про ефектну появу першого автомобіля на вулицях міста викликала у всіх посмішку. Адже запилена і вибоїста грунтова дорога була випробуванням для техніки і пасажирів. На перших автомобілях не було глушників. Тому тріск і “чхання” мотора заздалегідь сповіщали жителів навколишніх сіл про наближення небаченого “монстра”. Він, подібно до вогнедишного міфічного дракона, розлякував все живе, залишаючи після себе сморід вихлопних газів. Відстань від Миколаєва до Херсона автомобіль долав майже без зупинок за три години, демонструючи скептикам переваги нового виду транспорту.

У дружній атмосфері час сплинув непомітно, і кожен із присутніх дізнався чимало нового та цікавого.

Календар подій

1234 5 67
89 10 11121314
15161718192021
22232425262728
293031