Головна Херсонщина нескорена Бібліотечний форпост: від окупації до відновлення Херсонська обласна бібліотека для юнацтва імені Лавреньова

Херсонська обласна бібліотека для юнацтва імені Лавреньова

Від самого початку війни, коли минув перший шок, команда Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва імені Лавреньова перейшла на дистанційну форму роботи. Працівники мали чітку проукраїнську позицію і задля своєї безпеки прийняли рішення зачинити приміщення, а всі необхідні послуги надавати в онлайн.

«Фонд книгозбірні налічує майже 90 тисяч примірників, тож не було ніякої реальної можливості кудись його перемістити в окупованому місті. Єдине, що нам одразу вдалося врятувати від рук окупантів – сервер, кадрову документацію, а також мультимедійне обладнання, оргтехніку, картини, деякі коштовні видання. Задля безпеки працівників також довелося закрити сайт бібліотеки, на якому розміщені ресурси патріотичного змісту, в тому числі база даних, що містить інформацію про воїнів-земляків, які загинули в зоні АТО/ООС», – згадує директорка книгозбірні Вікторія Лобзова.

До 9 серпня 2022 року окупанти оминали і будівлю закладу, на фасаді якого майорів український прапор.

Відкритий ними бібліотечний заклад проіснував недовго і виглядав жалюгідною пародією на обласну книгозбірню. Проте в ньому був передбачений відділ «націоналістично-екстремістської літератури», який і мав, напевне, вилучити і знищити всі проукраїнські видання. Напередодні звільнення Херсона псевдокерівники цієї «установи» накивали п‘ятами, забравши все більш-менш цінне, а лишили безлад, потрощені двері у відділах, мотлох, в тому числі книжки про фальшиву історію росії та «вєлікій рускій язик», – розповідає пані Вікторія.

Після деокупації Херсона колективу бібліотеки вдалося не лише відновити повноцінну роботу, а й відкрити на базі закладу Молодіжний хаб -  майданчик для обговорення та напрацювання з громадськими організаціями проєктів щодо розвитку громад Херсонщини, посилення ролі молоді у повоєнній відбудові. На розв’язання гострих проблем – психологічної реабілітації юнацтва і молоді, відновлення зруйнованих війною сімейних відносин буде спрямована діяльність Центру соціально-психологічної та правової підтримки молоді, «Школи подружнього життя», дівочого клубу «Камея», жіночого клубу «Лада», студії пісочної анімації «Фантазери». «Школа медіаграмотності» та ІТ-курси допоможуть користувачам різних вікових категорій отримати навички критичного мислення, відповідального споживання інформації, підвищать рівень володіння комп’ютерними технологіями. 

Календар подій

     12
3 45 6 789
10111213 14 1516
171819 20 212223
24 25 26 27 282930
31