Хвилі життя та творчості Миколи Каляки
Сьогодні, 19 грудня, виповнюється 95 років від дня народження Каляки Миколи Михайловича – талановитого поета, прозаїка, драматурга, журналіста, члена Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів України.
На долю літератора випало чимало випробувань: дитинство за часів німецько-фашистської окупації, перебування у концтаборі, будівництво Трансполярної магістралі в північному Сибіру… Та, наперекір життєвим обставинам, закоханий у безкраї степи Херсонщини, М. Каляка не зламався, а впевнено крокував життєвою дорогою. Пережите знаходило відображення у творчості. На сторінках літературних збірок оживали теми Другої світової війни, сталінських репресій, навчання у школі, любові, праці тощо. Художній світ письменника багатогранний: лірика, новелістика, драми, романи, публіцистика та літературна критика. У творчому доробку має окрему збірку поезій та роман у віршах, але особливо полюбляв прозу: документальні романи, повісті, оповідання, нариси, спогади, оповідки для дітей, гуморески.
Літературна спадщина Миколи Михайловича – це наш скарб:
«Херсонщино, і вір і знай:
З весною йде на краще зміна.
І оживе наш рідний край,
Що зветься – Україна!»
1987 року в Миколи Каляки виникла ідея створення літературного клубу «Елінг», яким він вправно керував з 2004 року. У період з 2002 по 2018 роки упорядкував та видав вісім випусків альманаху «Елінг».
Цікаві факти про життя та творчість давнього друга відділу краєзнавства нашої Гончарівки – Каляку Миколу Михайловича – дивіться у відеопрезентації.