Головна Новини Краєзнавча конференція в Одеській національній науковій бібліотеці (жовтень 2023): обмін досвідом і планами на майбутнє

Краєзнавча конференція в Одеській національній науковій бібліотеці (жовтень 2023): обмін досвідом і планами на майбутнє

26.10.2023 14:36

24-25 жовтня 2023 року на базі Одеської національної бібліотеки відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Краєзнавство півдня України в історичному вимірі та сучасному дискурсі: до 100-річчя заснування Одеської комісії краєзнавства при ВУАН». Конференція зібрала разом представників культурно-освітніх установ і закладів: бібліотек, музеїв, архівів та університетів. 

Під час заходу розглядалося чимало надважливих питань, серед яких, зокрема й проблеми вивчення та збереження національно-культурної спадщини Півдня України в умовах військової агресії. Одним із немаловажних питань, обговорюваних на конференції, було й бібліотечне краєзнавство, інформаційно-бібліографічне забезпечення краєзнавчих досліджень.

Фахівці Гончарівки, які наразі перебувають в Одесі і Черкасах, мали змогу долучитись як спікери як наживо, так і в онлайн-форматі.  Без сліз не можна було сприйняти начало виступу завідувачки відділу краєзнавства Оксани Токовило, яка розповіла про нинішний стан нашої рідної Гончарівки, репрезентувала краєзнавчі віртуальні проєкти, представлені на бібліотечному порталі, окреслила подальші перспективи краєзнавчої діяльності в умовах військового стану.

Головний бібліограф відділу наукової інформації та бібліографії Ольга Лянсберг поділилася матеріалами своїх багаторічних досліджень про книговидавничу діяльність Херсонської громадської бібліотеки наприкінці ХІХ – на початку ХХ ст. Розвідки та покажчики Ольги Василівни щодо книговидавничої діяльності на Херсонщині минулих епох користуються активним попитом не лише у місцевих краєзнавців, але й у фахівців інших регіонів і навіть країн.

Треба відзначити як позитив той факт, що не дивлячись на умови війни, в яких нині живе і працює Україна, освітньо-культурна спільнота демонструє певний розвиток науки, продовження дослідницької діяльності. Конференція ще раз нагадала про те, що культурні інституції, освітні заклади, як-то, бібліотеки, музеї, архіви, університети є важливими джерельними базами з вивчення історії. На жаль, війна показала, що без знання історії, її закономірностей неможливо осягнути причинно-наслідкові зв'язки глобальних історичних зрушень, що відбуваються нині у світі.

На завершення можна сказати, що подібні конференції можна розглядать як важливі школи передового досвіду, ареали вільного обміну думками, науковими знаннями, формування спільного бачення. Лише спільними зусиллями можна виборювати своє вільне майбутнє.

Календар подій

      1
234 5 678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031