На теренах сучасної української романістики постать Віктора Вальда - помітне, неординарне явище. З-поміж літературних жанрів автор надає перевагу романам, повістям, оповіданням на історичну тему. Цей потяг до історії краю, яскравих особистостей різних держав, епох, почав приваблювати Віктора Михайлова (літературний псевдонім - Вальд) ще зі шкільних років.Він розшукував у книгарях історичні твори, читав їх, дивився кінофільми на історичну тематику, шукав істину та прагнув знайти її у вчинках, діяльності, світогляді яскравих особистостей певної епохи.
Короноване слово Віктора Вальда
Його першим наставником, який порадив звертатися до історичних джерел, підтримав юнацьке захоплення, був Август Ернестович Вірлич - публіцист, краєзнавець, член НСЖУ, в'язень німецько-фашистських таборів у руки Другої світової війни, а в 1945-1954 рр. - політичний в'язень, реабілітований у 1992 році. Саме знайомство з такою людиною, його слушними порадами, які книжки читати, які цінності сповідувати - сприяли тому, що Віктор Вальд серйозно зайнявся дослідженням давноминулих історичних подій та їх особистостей. І в кінцевому результаті з-під пера автора з'явився не один історичний філософський роман, глибоко-психологічні повісті, оповідання.
Він захоплювався мужністю і мудрістю Олександра Македонського - царя, правителя, полководця. Ставши дорослішим, інтерес до історичної тематики в художньому слові, мистецтві лише поглибився. Його приваблювало вчення давногрецького філософа Сократа, універсальні філософські погляди Аристотеля; життя правителя, політика і полководця Чингізхана, епоха "золотої ери" Стародавньої Греції, у період персидської навали 480 р.до н.е, військове мистецтво спартанців; політка польської шляхти, османської та російської імперії супроти українського народу та української держави і, безперечно, доба Богдана Хмельницького, Запорозьке козацтво з трагічними і героїчними сторінками козацької січової епопеї, з його прагненням захистити волю, рівність, братерство, державність...
У творчому доробку Віктора Вальда є написані і видані романи: "Спарта" - про часи Давнього Риму, що був на піку своєї військової могутності; трилогія про часи середньовіччя та інквізицію - "Палач", "Проклятие палача", про добу козацтва - "Останній бій Урус-шайтана" та "Меч Сагайдачного", про бурхливі двадцяті рокі ХХ століття - "Отаман".
Віктор Вальд - романтик за світовідчуттям і дослідник історичного минулого народів світу, а за стилем - філософ. Його приваблюють держави - воїни, які прославилися, залишили помітний слід в історії з їхнім укладом, політичними та економічними проблемами, звичаями, побутом...