Милове
МИЛОВЕ
Рік заснування: 1781.
Географічна характеристика: Село розташоване на правому березі Каховського водосховища, за 35 км від районного центру і 58 км від залізничної станції Біла Криниця на лінії Херсон — Дніпро. Площа: 117,372 км².
Рада, якій підпорядковується: Милівська сільська рада.
Походження назви села: Назва села має ряд етимологій і кожна з них достовірна із морфологічних міркувань. Перше, село називається від річки Омелової, на березі якої росли тополі заражені омелою. Друге, на річці стояло багато млинів. Готське слово "mela" - означає мірка зерна чи муки у млині. Слід зазначити, що давньогерманські племена мешкали недалеко - на Красній Гірці. Вони залишили слово "melegin" - писати. Є ще татарська назва "eminlik" - управитель. Є інші версії. Наприклад, від слова "мел"- крейдяного каменя або опоки, що здувалось на річці шумовинням. У народі - цей м'який камінь називають качиним милом. Слово "милове" може означати красивий вигляд села.
Історична довідка: Село засноване у 1781 році.
У січні 1918 року в селі встановлена радянська влада.
27 серпня 1941 року Милове було окуповане німецькими військами. Звільнили населений пункт 10 березня 1944 року. На фронтах Другої світової війни проти німецько-фашистських загарбників билося 134 жителі села, з них 76 — загинули смертю хоробрих, 58 — за мужність і героїзм нагороджені орденами і медалями.
У зв'язку з будівництвом Каховської ГЕС частина села потрапила в зону затоплення. У 1960 році побудовано нове село за 1 км на північний захід від колишнього поселення.
Пам'ятки історії, архітектури та культурної спадщини: пам'ятник загиблим воїнам-односельцям, Свято-Михайлівський храм УПЦ.
Використані джерела:
1. Історія міст і сіл Української РСР [Текст] : в 26 т. [Т. ?]: Херсонська область / гол. редкол.: П. Т. Тронько; редкол. тома: О. Е. Касьяненко [та ін.]. - К. : Гол. ред. Укр. рад. енцикл. АН УРСР, 1972. - С.189.
2. Хроніка визволення Херсонщини. 26 жовтня 1943 - 12 квітня 1944 : зб. док. / упоряд.: І. Лопушинська, І. Сінкевич, О. І. Шинкаренко. - Херсон : Айлант, 2015. - С. 87.