Скадовський район

СКАДОВСЬКИЙ РАЙОН
 

Населені пункти Скадовського району

 

Дата утворення: 1923 рік.

Географічна характеристика. Скадовський район розташований у крайній південно-західній частині Херсонщини. На півночі межує з Цюрупинським, на сході -з Каланчацьким, на заході - з Голопристанським районом. На півдні його омивають води Чорного моря. Район асоціюється з центром курортної зони Херсонщини. Рекреаційна зона району включає в себе м. Скадовськ, смт Лазурне та с. Красне, а також о. Джарилгач.
Площа району - 145,6 тис. га, що складає 5,1% від площі області.

Символіка району: Герб та прапор Скадовського району були затверджені рішенням сесії районної ради від 29 травня 2008 року.
Опис  симв олі ки.

Кількість населених пунктів: На території Скадовського району знаходиться 39 населених пунктів, районний центр - м. Скадовськ. 

Населення району:

Коротка історична довідка: На території сучасного Скадовського району люди жили з давніх-давен. Тут виявлені поселення епохи бронзи (II тисячоліття до н.е., поселення скіфів і сарматів), татарське городище XV-XVI ст.
 

Природно-ресурсний потенціал

На даний час на території Скадовського району функціонує 84 оздоровчих заклади, з них 26 дитячих.. Острів Джарилгач визначено як резервна територія для організації тривалого відпочинку та туризму..

Розвиток промисловості та сільського господарства Пріоритетні напрямки діяльності: розвиток курортно-рекреаційного комплексу та туризму, розвиток сфери сільськогосподарського виробництва, розвиток переробної промисловості. Основна галузь в районі - сільськогосподарське виробництво, розвинене землеробство зернового напрямку, тваринництво (у першу чергу м'ясо-молочне).

Освіта та культура

Архітектурні та монументальні споруди

Археологічні пам'ятки.  У Скадовському районі такими пам’ятками є окремі стоянки пізнього кам’яного віку (неоліту), ґрунтовий могильник доби пізньої бронзи. Більшість пам’яток археології представлена поховальними комплексами – курганами. Стоянки є місцями короткочасних або відносно нетривалих зупинок мисливців або скотарів.  Пам’ятки археології району охоплюють не досить великий відрізок історії, що сягає близько 7 тисяч років. Чудовою археологічною пам’яткою, безсумнівно, можна вважати Широчанський могильник –  перший ґрунтовий могильник предків історичних кіммерійців відкритий на Півдні України.
Археологічна карта Скадовського району.

Видатні уродженці та земляки району:
 

Бабенко Микола Іванович
1944, с.Ульяновка)
кандидат технічних наук, Почесний громадянин міста Херсона

Гуманенко Володимир Карпович
(м.Скадовськ)
Герой Радянського Союзу

   
   

 

Використані джерела

Корисні Інтернет-посилання:

 

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930