Скадовський район

СКАДОВСЬКИЙ РАЙОН

Районний центр - місто Скадовськ

Населені пункти Скадовського району

Дата утворення: 1923 рік.

Географічна характеристика: Скадовський район розташований у крайній південно-західній частині Херсонщини. На півночі межує з Олешківським, на сході - з Каланчацьким, на заході - з Голопристанським районом. На півдні його омивають води Чорного моря. Район асоціюється з центром курортної зони Херсонщини. Рекреаційна зона району включає в себе м. Скадовськ, смт Лазурне та с. Красне, а також о. Джарилгач.

Площа району: 146,078 га, що складає 5,1% від площі області.

Символіка району: Герб та прапор Скадовського району були затверджені рішенням сесії районної ради від 29 травня 2008 року. Опис симв олі ки.

Населення району: Чисельність населення станом на 01 січня 2011 року становить 48656 чол.

Кількість населених пунктів: На території Скадовського району знаходиться 39 населених пунктів, в т. ч. 1 місто районного підпорядкування (м. Скадовськ), 1 селище міського типу (смт Лазурне) та 37 сільських населених пунктів.

Коротка історична довідка: На території сучасного Скадовського району люди жили з давніх-давен. Тут виявлені поселення епохи бронзи (II тисячоліття до н.е., поселення скіфів і сарматів), татарське городище XV-XVI ст.

Природно-ресурсний потенціал: Скадовськ розташований на березі Джарилгацької затоки, яка придатна для купання та розвитку дитячого курорту, вода в літній період нагрівається до 25-31 °C, купальний сезон триває 5 місяців. На території Скадовського району функціонує 84 оздоровчі заклади, з них 26 дитячих. 
На території району знаходиться острів-коса Джарилгач, що розташований у Каркінітській затоці Чорного моря. Покриваючи площу в 56 квадратних кілометрів, він є найбільшим островом в Україні та Чорному морі взагалі, та найбільшим безлюдним островом Європи. Загальна довжина Джарилгач – 42 км, з яких сам острів становить 23 км. Його ще називають “Українські Мальдіви” та визначено як резервну територію для організації тривалого відпочинку та туризму.

Розвиток промисловості та сільського господарства: Пріоритетні напрямки діяльності: розвиток курортно-рекреаційного комплексу та туризму, розвиток сфери сільськогосподарського виробництва, розвиток переробної промисловості. Основна галузь в районі - сільськогосподарське виробництво, розвинене землеробство зернового напрямку, тваринництво (у першу чергу м'ясо-молочне).

Освіта та культура:

Періодичне видання: Виходить районна газета "Чорноморець".

Архітектурні та монументальні споруди:

Археологічні пам'ятки: У Скадовському районі такими пам’ятками є окремі стоянки пізнього кам’яного віку (неоліту), ґрунтовий могильник доби пізньої бронзи. Більшість пам’яток археології представлена поховальними комплексами – курганами. Стоянки є місцями короткочасних або відносно нетривалих зупинок мисливців або скотарів.  Пам’ятки археології району охоплюють не досить великий відрізок історії, що сягає близько 7 тисяч років. Чудовою археологічною пам’яткою, безсумнівно, можна вважати Широчанський могильник –  перший ґрунтовий могильник предків історичних кіммерійців відкритий на Півдні України. Археологічна карта Скадовського району.

Видатні уродженці та земляки району:

Бабенко Микола Іванович
(1944 р.н., с.Улянівка)
кандидат технічних наук,
Почесний громадянин міста Херсона

Гуманенко Володимир Полікарпович
(1911 р.н., м.Скадовськ)
Герой Радянського Союзу

Використані джерела:

Корисні Інтернет-посилання:

Блог Скадовської централізованої бібліотечної системи
Офіційний сайт Скадовської районної державної адміністрації

Календар подій

      1
234 5 678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031