Олег Гребінський

ОЛЕГ ВІЛЬЯМОВИЧ ГРЕБІНСЬКИЙ

Старший сержант міліції батальйону патрульної служби “Херсон” УМВС України у Херсонській області
(03.07.1971 - 29.08.2014)

Народився 3 липня 1971 року в селищі міського типу Крижопіль Крижопільського району Вінницької області. У 1978-1981 роках навчався у середній школі селища міського типу Крижопіль. У 1981 році разом з родиною переїхав до Херсонської області. 

У 1986 році закінчив 8 класів середньої школи №7 міста Таврійськ Новокаховської міської ради Херсонської області, потім – Херсонське морехідне училище імені лейтенанта П.П.Шмідта (нині – Херсонська державна морська академія, місто Херсон).

 Проходив строкову військову службу в лавах Збройних Сил СРСР. Служив на ракетному військовому полігоні Капустин Яр (Астраханська область, Росія). Мешкав у місті Нова Каховка Херсонської області. В останній час працював водієм маршрутного автобусу. 

Олег Гребінський вступив до лав добровольчого батальйону міліції спеціального призначення «Херсон» у день його заснування. Він не прагнув бути героєм, а просто захищав найдорожче — Батьківщину, рідних, друзів..

  • "У батальйоні міг виконувати будь-які функції: і бійця, і майстра, і навіть кухаря. У нього на все вистачало часу і енергії», — відзначив один із товаришів.

Біль, що не вщухає...

У серпні 2014-го мужніх, сміливих, оптимістично налаштованих хлопців батальйону "Херсон" направили у зону проведення АТО. Майже одразу батальйон потрапив на передову, до м. Іловайська. Там перебували близько тижня, потім місто опинилося в оточенні. Йшли жорстокі бої. Згідно з домовленістю бойовики повинні були надати так званий зелений коридор військовим і добровольцям. Та це була підступна засідка і зрада. Коридор виявився смертельним. 

  • «Коли транспорт був зруйнований вщент, нам довелося відходити полями, пішки. Саме тоді, під мінометним обстрілом, і загинув Олег, — розповів журналістам свідок, Ігор Буша, член батальйону «Херсон». — Я зміг лише забрати посвідчення, яке потім передав його батькові»

Олег Гребінський понад рік вважався зниклим безвісти. Весь цей час рідні страждали через невідомість і сподівалися. Та пошуки тривали. Перша експертиза ДНК не підтвердилася. А потім виявилося, що Олег Гребінський як невідомий солдат похований у м. Запоріжжі. Тоді сім’я погодилася на другу експертизу. І вона підтвердила найгірше.

Олег Гребінський загинув 29-го серпня 2014 р. під час виходу з Іловайського котла т.зв. Зеленим коридором. За кілька хвилин до загибелі потрапив у групу бійців батальйону "Миротворець". Загинув разом з одним із них - Русланом Халусом. 19-го вересня 2014 р. тіло було знайдено пошуковою групою Місії "Евакуація-200" ("Чорний тюльпан") поруч з х. Горбатенко й привезене у Запоріжжя. Впізнаний вцілілими бійцями "Миротворця" та "Херсона", а пізніше за допомогою експертизи ДНК.

11 вересня 2015 року перепохований на кладовищі села Кринки Олешківського району Херсонської області

  • «Він — це ніби втілення самого життя. Досі не можу повірити, що його немає поряд. Важко, — з болем зізнається дружина. — Це ніби на тебе впало небо. І тепер ти мусиш тримати його одна… Але я намагаюся відпустити Олега. Недобре тримати людину. У нього нині важливіші справи. У них на небі свій батальйон...»

Указом Президента України № 663/2015 від 25 листопада 2015 року «за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

9 березня 2016 року було відкрито меморіальну дошку на будівлі школі № 7 міста Таврійськ.

2 червня 2016 року відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки у Херсонській державній морській академії. 

Джерела:

Хронологія мужності, 2014-2016. Кн. 2: альбом-реквієм/ ідея проекту, підгот. тексту Упр. культури Херсон. облдержадмін.; кер. проекту С. В. Думинська, голов. ред. Л. Лагутенко, авт.-упоряд.: Л. Лагутенко, Л. Гаражій, А. Мовчан, упоряд. В. Золотун, фот.: О. Корняков, І. Бойченко, Д. Жильцов [та ін.] - Херсон : Наддніпряночка, 2016. - 103 с.

Гребінський Олег Вільямович // Український меморіал пам'яті героїв, що загинули за Україну. - Режим доступу: https://ukraine-memorial.org/ua/biography/grebinskiy-oleg-vilyamovich/

Гребінський Олег Вільямович // Книга пам'яті МВС. Національна поліція України. Державна прикордонна служба України / Артем Шевченко, Олена Родіна, Ігор Лебедь, Ганна Кобиляцька; упоряд. О. В. Красовицький; худож.-оформлювач В. М. Карасик. — 3-тє вид., виправл. і доп. — Харків, 2018. —С.40-41. - Режим доступу: https://mvs.gov.ua/upload/file/knyga_pamjati_tom_2_3_tje_vydannja_(1).pdf

"Мій чоловік - найкращий..." [Текст] // Нова Каховка. - 2016. - N 12(16 берез.). - С. 2
В статті розповідається про відкриття меморіальної дошки посмертно на честь учасника антитерористичної операції на сході України О. В. Гребінського на фасаді загальноосвітньої школи м. Таврійська Новокаховської міської ради.

Треті роковини Іловайської трагедії. Новокаховчани вшанували пам’ять героя-земляка // Нова Каховка Online (uk-UA). 29 серпня 2017. - Режим доступу: https://web.archive.org/web/20170830054943/http://nk-online.tv/treti-rokovini-ilovayskoyi-tragediyi-pam-yatayemo/

Воїн світла - Гребінський Олег Вільямович [Електронний ресурс]. - Відеодані. - Опублік. 21.09.2015 р. - Режим доступу : https://www.youtube.com/watch?v=qXZ23HI6vyo , вільний. - Назва з екрана.

"Герої не вмирають" (Олег Гребінський) [Електронний ресурс] : [фільм вироб. ТРК «Скіфія» з циклу «Герої не вмирають…», присвяченого світлій пам'яті загиблих у зоні АТО земляків] / [творч. група] : Е. Авдєєва, Р. Авдєєв, О. Омельченко та ін. – Відеодані (18:28 хв.). – Телеканал Скіфія. – Опублік. 25.12.2015 р. – Режим доступу : https://www.youtube.com/watch?v=0zxcXxarB0g&index=6&list=PLQPC3Q_zwh4JrJKd8ZWPAUpsz05tXoUXx , вільний. – Назва з екрана.

 

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031