Головна Новини Познанський книжковий ярмарок очима херсонки

Познанський книжковий ярмарок очима херсонки

17.03.2023 11:57

Три дні підряд, 170 представлених видавництв, близько 150 зустрічей з письменниками, тисячі підписаних книжок - саме таким був Познанський Книжковий ярмарок (Poznańskie Targi Książki), який відбувся з 10 по 12 березня 2023 року.  Цей ярмарок проходить раз на рік і збирає читачів віком від 1 до 100 років. Подія дуже важлива у житті познанців – про цей факт свідчить величезна кількість людей у павільйонах, обcяги проданих книжок і довжелезні черги за автографами. До речі, книжковий ярмарок проходить вже двадцять один рік поспіль!

Видавництва були різнопланові: камерні самовидавництва, які роблять тільки перші кроки у пошуку своєї читацької аудиторії,  видавництва університетів і наукових установ, видавничі групи, які відомі не тільки на теренах Польщі, а й за її межами. Від представлених книжок перехоплювало дух і розбігалися очі навіть у дуже вибагливих покупців. Яскраві видання для маленьких читачів, книжки-подорожі з елементами гри для молоді, науково-популярна література, художні новинки, кулінарні книжки, мистецькі альбоми, музична література…

Порадувало різноманіття сучасної літератури з історії Польщі. Досить цікавими, на мій погляд, є книжкові новинки видавництв «Wydawnictwo Miejskie Posnania» (місто Познань)  та «Księży Młyn Dom Wydawniczy» (м.Лодзь). До речі, в бестселеровій серії «Пізнай секрети міста» від видавництва «Księży Młyn Dom Wydawniczy» на даний момент представлені три книжки про Україну і українські міста: «Sekrety Ukrainy», «Sekrety Lwowa» (у двох частинах), «Sekrety Odessy».

Програма Познанського книжкового ярмарку  була насичена заходами на будь-який смак і вік -  два величезні павільйони протягом трьох днів гуділи як бджолині вулики. І цей факт дуже тішив: значить, люди прагнуть читати, цікавляться новинками і, найголовніше, прищеплюють любов до читання з наймолодшого віку. 

Так, головними організаторами заходів для дітей від 2 до 12 років стали видавництва «Media Rodzina» і «ZAKAMARKI».  Майстер-класи для дітей були як творчі (спільне читання книжки з дитячими письменниками, ліплення з пластиліну героїв книг, створення власної обкладинки для книжки), так і активно-рухливі (заняття з йоги для дітей за мотивами книжки, лісова гімнастика з кумедними героями). А ще діти разом з ілюстратором придумували книжку і  малювали нові пригоди знаків пунктуації, робили торт на День народження Мишенята. Порадували дітей і співробітники головної бібліотеки Познані – Бібліотеки Рачинських. Вони провели мистецьке заняття «Повертаємо весну з Бібліотекою Рачинських»,  використовуючи паперовий японський театр Камішібай. До речі, два цікавих факти. По-перше, у Польщі весна починається.. з 21 березня, в день весняного рівнодення. По-друге, польські колеги також активно впроваджують техніку використання театру Камішібай у своїй роботі, як і співробітники нашої бібліотеки.

Представники ​Бібліотеки Рачинських активно розповідали всім присутнім про нову послугу – замовлення книг через книжкові автомати. «Книжкомат» – це наш спосіб бути поруч з нашими читачами. Ми хочемо, щоб вони мали доступ до колекцій бібліотеки якомога ближче до свого дому або по дорозі, коли вони виконують свої щоденні справи». До речі, книжкомати встановлені навіть у мережі торговельних супермаркетів «Lidl Polska». Приємним подарунком від бібліотеки стали чудові дизайнерські закладки для книг.

Для молоді  видавництво «Azjatyckie Języki»  запропонувало короткі активні майстер-класи для знайомства з азіатськими системами письма, вивчення назв тварин корейською, китайською та японською мовами.

На книжковому ярмарку були спеціальні зони: територія коміксів, територія автографів, територія сімейного читання для наймолодших, територія польських ілюстраторів, територія BookTokerow, територія вінілових платівок, територія гри Skrabbl.

Територія BookTokerów була організована в перший раз у Польщі. Це місце для справжніх книгоманів. Між панелями, запланованими у програмі, сцена була доступна для популярних польських буктокерів.  Вони розповіли як про свої улюблені книги, так і про ті, які є найпопулярнішим серед читачів. Також кожен бажаючий мав змогу записати репортаж з Познанського книжкового ярмарку для своїх соціальних мереж, поспілкуватися з фанатами та друзями.

Вразила Територія польських ілюстраторів, де на стендах були представлені ілюстрації як до відомих творів (наприклад, казка «Дюймовочка», так і до нових книжок сучасних польських авторів. Автори робіт – молоді творці, які починають перші кроки як ілюстратори, видали свої перші книжки або  отримали перші нагороди.

На Території коміксів можна було не тільки ознайомитися з новинками польських коміксів, а і зробити власний, пограти в різноманітні ігри та поспілкуватися з фанатами цього різновиду літератури.

На Території сімейного читання для наймолодших серед гостей була Магдалена Ґалевська-Кустра - авторка пригод Пуції та Ульріха Хаба, чия п'єса «О восьмій на ковчезі» перекладена аж на 30 мов. 

Зустрічі з письменниками проходили на чотирьох паралельних сценах: це були автори не лише детективів, а й романів, дитячих книжок, репортажів та багатьох інших жанрів. Також письменників можна було зустріти біля стендів видавництв і в спеціальній зоні, де вони роздавали автографи. Величезні черги за автографами свідчили про популярність та читаність.

Кожне видавництво порадувало прихильників читання і новинками, і знижками на книжки (так, можна було купити цікаве, ілюстроване видання і за 40 грн), і фотосесіями з героями книг.

На жаль, українські видавництва не були представлені на Познанському книжковому ярмарку, але книжки українських авторів можна було купити на полицях магазинчику «Гарна книгарня в Польщі».

Три дні Познанського книжкового ярмарку промайнули дуже швидко та насичено. Це було справжнє, незабутнє свято для прихильників читання,  ідеальна можливість провести час з літературою та поглибити свої читацькі пристрасті, поспілкуватися з однодумцями. На офіційній сторінці Познанського книжкового ярмарку вже розміщено анонсування цієї події у 2024 році. І так хочеться, щоб українські видавництва приєдналися у наступному році і порадували своїх прихильників українською книжковою продукцією та влаштували автограф-сесії з сучасними українськими письменниками.

08.05.2025
 
Світло пам’яті: Херсонщина під час Другої світової
06.05.2025
 
Без пафосу, без прикрас, без фільтрів
01.05.2025
 
Віктор Гурба: «…Тут моє кохання, тут моє коріння, тут моєї долі вічне джерело»
24.04.2025
 
«…Вигляд мав він мужній, погляд – рішучий, а рукостискання – міцне…»
18.04.2025
 
Олег Фотіаді: гідний син та хоробрий воїн своєї Батьківщини
15.04.2025
 
Збірка «Цвіт акації в окупації» Михайла Олійника
06.04.2025
 
Звільнена, зранена та нескорена Осокорівка (До третьої річниці деокупації населеного пункту Бериславського району)
04.04.2025
 
«Летять птахи мої понад літами…»
01.04.2025
 
Їх звільнили першими… Дякуємо нашим Захисникам! (До третьої річниці деокупації населених пунктів Херсонської області)
29.03.2025
 
«Хто, якщо не я? Ті хлопці, що мають по двоє-троє дітей?..». Історія загиблого захисника Херсонщини Володимира Кремінського

Календар подій

    1 234
5 6 7 8 91011
12131415161718
19202122232425
262728293031