ГоловнаЗапрошуємо

Запрошуємо

  Арт-уроки  
     
  «Акторське сузіря Херсонщини» Херсонщина подарувала світові багатьох талановитих акторів, які, завдяки своїм ролям в кіно, стали впізнаваними далеко за межами нашого краю. Це і Сергій Бондарчук, і Микола Гринько, і Григорій Плужник, і Георгій Делієв, і, звичайно ж, Сергій Гармаш. Ми розкажемо, як вони починали свій творчий шлях, покажемо уривки з найвідоміших фільмів і дамо змогу самим перетворитися на акторів. Ця професія дуже складна і вимагає гарної підготовки, тож кожен бажаючий зможе перевірити свої вміння з акторського перевтілення, сценічного мовлення та образного мислення.  
       
  «Театральна плеяда Херсонщини» Постановки херсонського драматичного театру відомі далеко за межами області та, навіть, країни. Про кожного актора можна говорити годинами, але ми для своєї розповіді обрали тих, хто присвятив театру вже не один рік - народні та заслужені, а ще ті, хто є найбільшими улюбленцями херсонської публіки. Це Олена Галл-Савальська, Анатолій Толок, Олександр Мельник, Ружена Рубльова та багато інших. Крім цікавої розповіді та відеоуривків вистав, учні можуть й на себе приміряти роль актора театру. Дізнатися, в кого з школярів є прихований талант, допоможуть численні конкурси з риторики та акторської майстерності.   
       
Зустрічі у літературно-мистецькому салоні  
   
  «Від заумі до абсурду»

Чи хотіли ви б побувати у справжньому літературно-мистецькому салоні? Такий формат спілкування був дуже популярним у XVIII-XIX століттях і зараз
Під час зустрічі відвідувачів очікує розповідь про футуризм як течію авангардистському напрямку, бунтарська поезія геніїв авангарду,  цікаві поетичні конкурси та рухливі ігри.

 
Краєзнавчі квести, мандрівки  
   
 

Квест
«В пошуках історичних скарбів»

Командна гра та бажання обійти суперників завжди зближують дітей, тим паче, якщо таким квестом замінити звичайну перевірку знань з історії рідного краю. Учням треба буде пригадати дати подій, внески історичних діячів у розвиток нашого міста, співставити старі й нові назви вулиць та дізнатися, як виглядали головні будівлі Херсона два століття тому  
       
  Віртуальна гра-подорож
«Краєзнавчий автобан»
 
Ми доведемо, що вивчати історію рідного краю весело і цікаво. Замість великої кількості історичних дат і довгих лекцій, школярі складатимуть пазли та розгадають величезний кросворд, а ще дізнаються таємниці непереможності Суворова, помандрують старовинними вуличками Херсона та перетворяться на справжніх ландшафтних дизайнерів.  
       
 

Віртуальна-гра мандрівка
«Сім чудес Херсонщини»

 

Ми пропонуємо відвідати сім найвідоміших місць Херсонщини, які вражають своєю неповторністю. Заповідники та безлюдні острови, «мертве» озеро та напівпустеля з власним Бермудським трикутником - кожна зупинка нашої мандрівки знайомить маленьких дослідників з неповторним природним явищем рідної землі. А для кращого запам’ятовування інформації, ми пропонуємо нашим гостям закріпити отримані знання у звичній їм ігровій формі: відгадування загадок та звукозаписів, складання приказок та відтворення Червоної книги.  
       
 

Квест
«Херсон: знайомий незнайомець»

Херсон – ваше рідне місто і ви вважаєте, що все знаєте про наше невеличке затишне місто? А давайте перевіримо разом! Ми сформуємо команди, оберемо капітанів,  придумаємо слогани. А далі вас  очікує гра на перемогу, де важлива не тільки швидкість, а й правильні відповіді!  
       
 

Краєзнавчий турнір «Чи знаєш ти своє місто,
так як я?»

Питання краєзнавчого турніру охоплюють історію та сучасність нашого міста, його культурний розвиток, адміністративний поділ, спортивні досягнення мешканців нашого краю та їх творчі доробки. Цікава форма завдань примушує школярів не просто швидко відповідати на питання, а бути вкрай уважними та злагодженими.  
       
  Подорожі на історичному експресі  
     
  Історичний експрес «Документальна фотографія, або історія крізь об'єктив»

Думаємо, що вам всім подобається як процес фотографування, так і виступати в якості фотомоделі. Зараз кожен з нас має мобільний телефон або планшет, за допомогою якого можна зробити фотознімки. А чи можете ви розповісти, як було раніше? Хто стояв у витоків фотографії у світі та як розвивалась фотографічна справа у нашому місті? Запрошуємо дізнатися багато цікавого та нового під час нашої зустрічі.

 
 


Урок-спогад «Дунайці в битві за Дніпро»
 

Героїчні зусилля воїнів Дунайської флотилії, які боролися за Херсонщину в роки Другої світової війни, неможливо переоцінити. Імена багатьох матросів і офіцерів давно стали легендою. Проте в історію можуть входити не тільки люди, а й кораблі. Переконливим доказом цього служать судна Дунайської військової флотилії монітор «Ударний» і бронекатер № 301, який стоїть зараз над Дніпром в Херсоні як пам'ятник  
       
  Година історичного краєзнавства
«Меценати Херсонського краю»
 
Важко уявити, як би гальмувався розвиток нашого міста без участі меценатів - Петро Соколов, сестри Гозадінови, брати Тропіни і, навіть, цілі родини - Куликовські та Фальц-Фейни. Навіть освітлення у Херсоні стало можливим лише за фінансової підтримки одного з небайдужих городян. Таким же чином будувалися лікарні і школи, відкривалися притулки для нужденних і заповідники. Саме меценати стали рушієм прогресу ХІХ століття, а результати їхньої діяльності збереглися навіть до нашого часу.  
       
  Екскурс в історію преси
«Перші газети Херсонського краю»
 
Недооцінити значення газет, особливо перших видань, просто неможливо. У час, коли людям не були доступні радіо, телебачення та Інтернет, саме друковані видання одноосібно брали на себе роль розповсюдження інформації та культурно-естетичного виховання населення. Не втратили свого вагомого значення друковані ЗМІ й сьогодні. Однак сучасні газети значно відрізняться від «перших ластівок» періодичного друку. У фонді нашої бібліотеки зберігається найбільша у нашій області колекція місцевих газет, починаючи з 1865 року видання і до сьогодення. Газети, що вийшли до 1945 року, належать до закритого фонду і зазвичай доступ до них мають лише наукові дослідники, але під час цього заходу ми зробимо виняток. Школярі матимуть змогу не лише послухати історію розвитку газет нашого краю, а й погортати сторінки видань, яким вже понад 100 років. А ще створити власну газету за допомогою цікавих пошукових завдань!  
       
  Година мужності
«Херсонське небо їх покликало в політ»

 
Мало хто знає, що в роки Другої світової війни у нашому місті діяла авіаційна школа. Лише  за п’ять років із її стін вийшло 1300 інструкторів-пілотів. Імена багатьох із них стали легендами.  Одна з найвидатніших випускниць школи Лідія Литвяк у 22 роки зробила таку кількість бойових вильотів та збила стільки ворожих літаків, що жодна з жінок льотчиць світу не змогла перевершити цей рахунок.  
       
 

 

   

Перелік заходів постійно буде поповнюватися.
Слідкуйте за новинками та замовляйте.
Чекаємо вас у краєзнавчому відділі!

 

Календар подій

     1 23
4 5678910
1112 13 14 151617
18192021222324
25262728293031