ГоловнаСторінками херсонських газет

Сторінками херсонських газет

Якщо вас цікавить минуле рідного краю та нашого міста і що про це писали місцеві періодичні видання у XIX – на початку XX ст., тоді пропонуємо вам відвідати наш віртуальний проєкт «Сторінками херсонських газет». Базою створення проєкту є місцеві періодичні видання, які  друкувались у м. Херсоні у XIX – на початку XX ст. і до сьогодні турботливо зберігаються у фондах обласної книгозбірні ім. Олеся Гончара.


  • Чому 150 років тому виникла потреба заснування в Херсоні публічної бібліотеки та як саме було здійснено цей задум? Які особи були першими благодійниками, що не жалкували коштів на облаштування книгозбірні та сприяли її розвитку? Перші кроки, перші читачі, перші лекції, спектаклі та переповнені зали на літературно-музичних вечорах… Про це та багато іншого Ви зможете дізнатися, мандруючи п'ятим випуском мінідайджесту «Черпаючи ресурси із пожертв...».


  • Як на Херсонщині допомагали бідним не відчути злиденного стану хоча б під час святкування Різдва та Нового року, про безкорисну підтримку нужденних в роки війни 1914 р., як рятували життя безпритульних на початку XX століття – про це та інше Ви дізнаєтесь, переглядаючи четвертий випуск мінідайджесту «Благодійність: погляд у минуле».


  • Як жили херсонці наприкінці XIX – початку ХХ століття, чим захоплювались, як святкували, які курйози з ними траплялися – про все це Ви дізнаєтесь під час перегляду першого випуску мінідайджесту "Курйози в історії Херсона" 


  • Як боролись на Херсонщині зі штучним підняттям цін, скільки коштувала земля, як долали гасову кризу і наслідки неврожаїв – про ці й інші факти з життя мешканців краю ви дізнаєтесь, гортаючи сторінки другого випуску мінідайджесту «Будні херсонців крізь призму подій».


  • Що стало поштовхом інтенсивної забудови Херсона на початку ХХ століття, як розвивався перевізницький промисел у той час, які негаразди спіткали херсонців у квартирному питанні  – про це та інше Ви дізнаєтесь, ознайомившись з матеріалами третього випуску мінідайджесту «Херсон з глибини століть»

Календар подій

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930