ГоловнаПро відділ

Про відділ

Відділ краєзнавства був заснований у 1891 р. як особливий імені князя Григорія Олександровича Потьомкіна.  Відділ є осередком бібліотечного краєзнавства області, методичним та координаційним центром з питань краєзнавства, депозитарієм краєзнавчих документів та творів місцевого друку. Працівники відділу збирають, систематизують та надають у користування краєзнавчі документно-інформаційні ресурси з різних аспектів життєдіяльності регіону, здійснюють довідково-бібліографічне та інформаційне обслуговування з питань краєзнавства.

Напрямки діяльності відділу краєзнавства:

- Формування універсального фонду краєзнавчої літератури з широким видовим складом, що містить інформацію про всі аспекти громадсько-політичного та історико-культурного життя Херсонщини, художні твори місцевих авторів.

- Створення краєзнавчого довідково-бібліографічного апарату: зведеного краєзнавчого каталогу та алфавітного каталогу місцевих видань, формування електронної бібліографічної бази даних з краєзнавства. 

- Підготовка усних та письмових бібліографічних довідок, здійснення   довідково-інформаційного обслуговування  віддалених споживачів краєзнавчої інформації шляхом участі у роботі "Віртуальної довідкової служби" бібліотеки.

- Ведення загального краєзнавчого Інтернет-проекту «Краєзнавство Таврії».

- Підготовка та випуск системи науково-допоміжних та універсальних бібліографічних покажчиків, каталогів місцевого друку, які представлені як в друкованому, так і в електронному варіанті.

- Популяризація історичної і культурної спадщини, поширення краєзнавчих знань.Працівники відділу краєзнавства організовують літературно-мистецькі вечори, круглі столи, творчі зустрічі з письменниками, краєзнавцями, відомими людьми краю, проводять презентації нових творів друку, краєзнавчі уроки, інтерактивні ігри та квести.

Фонди відділу:

Краєзнавча діяльність бібліотеки починається насамперед з комплектування її фонду всіма краєзнавчими (за змістом) виданнями, незалежно від місця та мови видання, і літературою, яка видається в Херсоні та області. Фонд краєзнавчого відділу Херсонської ОУНБ комлектується офіційними та директивними документами, науковою, науково-популярною, виробничою, навчальною, художньою, дитячою літературою, енциклопедичними, довідковими, інформаційними та бібліографічними виданнями.

Безцінною перлиною краєзнавчого фонду є понад 2 тисячі видань кінця XVIII - початку ХХ століть. У відділі зберігаються такі рідкісні дореволюційні краєзнавчі видання, як: "Материалы географии и статистики России. Херсонская губерния" А.Шмидта (1863 р.), "Хронологическое обозрение Новороссийского края 1730-1823 гг." А.Скальковского (1863 р.), "Деятельность земства в Херсонском уезде за 50-летие" (1864-1913 рр.).

Цінним інформаційним джерелом є фонд періодичних видань. У відділі зберігаються обласні та районні газети, місцеві часописи з часу їх виходу. Серед дореволюційних періодичних видань: "Херсонские губернские ведомости" (1865-1919 рр.), "Юг" (1898-1907 рр.), "Херсонские епархиальные ведомости" (1860-1916 рр.) та ін.

Календар подій

1234 5 67
89 10 11121314
15161718192021
22232425262728
293031