Головна Новини Вистояли на Майдані - переможемо у війні!

Вистояли на Майдані - переможемо у війні!

21.11.2023 22:55

21 листопада 2023 року, в День Гідності і свободи 189 педагогів та здобувачів освіти 9-10 класів зібралися на колоквіум Центру професійного розвитку педагогічних працівників та  обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара  «Вистояли на майдані – переможемо у війні».

Революція Гідності залишила глибокий, визначальний і незабутній слід в історії. Не в прийнятих документах – папір все стерпить, не в прізвищах лідерів – вони змінювалися і будуть змінюватися. Її ідеали, надії й рішення разюче змінили нашу ментальність, розпочали і продовжують формувати нашу нову політичну ідентичність.

День Гідності та Свободи українці проголошували двічі – вийшовши на майдан Незалежності у 2004-му і організувавши Помаранчеву революцію, і у 2013–2014, відновлюючи своє право на гідність та незалежність, утверджуючи своє прагнення бути у європейській спільноті, жити за принципами демократичного, правового – цивілізованого – світу.

Епіцентром подій у листопаді 2013 – лютому 2014 стали столичний майдан Незалежності та прилеглі вулиці – Хрещатик, Михайла Грушевського, Інститутська.  Протести відбувалися також на центральних площах обласних і районних центрів України. У Херсоні, завдяки активним громадським діячам, також було організовано волелюбний Майдан. Хронологія розвитку подій на херсонському Майдані чітко окреслена у виданні «Майдан від першої особи. Регіональний вимір».

Своєрідною точкою відліку вважають 22 листопада 2013 року – саме тоді молодий херсонець Олександр Себін опублікував у соціальній мережі заклик виходити на протест у Херсоні. А громадська діячка Валентина Крицак разом із однодумцями у центрі міста, на площі Свободи встановили інформаційний намет, в якому було запроваджено цілодобове чергування. Цей намет під назвою «Скарбничка» Валі Крицак згодом став найбільш яскравим визначенням місця збору активістів. Саме тут організовували зустрічі, згодом — благодійні продажі сувенірів і збір допомоги для активістів Євромайдану і наших воїнів.

На Херсонському майдані пліч о пліч стояли викладачі і студенти, юристи, підприємці і вчителі, громадські активісти, представники різних національностей і віросповідань. Їх всіх об’єднувало одне бажання: бути вільними, жити у правовій державі і дотримуватися європейських цінностей.

Під час заходу присутні послухали декілька історій про херсонців, які були учасниками Майдану: Наталю Бімбірайте, Валентину Крицак, Андрія Калиту, Дениса Лошкарьова. Руслана Сторчеуса, Бахтіяра Шаріпова, Для кожного з них Майдан став початком нового життя: Наталя Бімбірайте обрала шлях правозахисниці і волонтерки, Андрій Калита поєднав мирське служіння у храмі Святої Олександри  і посаду військового капелана, Бахтіяр Шаріпов опанував українську мову і активно займається громадською діяльністю. Валентина Крицак до останнього свого подиху допомагала військовим і пропагувала українську мову, культуру, історію.  Руслан Сторчеус і Денис Лошкарьов встали на захист своєї Батьківщини і боролись за неї до кінця.

Гідність і Свобода – це те, за що ми боремося і що надає нам силу. Те, що нас єднає і що ми виявляємо навіть у найважчі періоди нашої історії. Те, що втримало нашу оборону в найскладніші часи і що дасть нам силу вибороти Перемогу. Адже наша зброя, як і ми, заряджена нашою Гідністю і жагою Свободи.

Календар подій

   1 2345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031