«Я за Україну якщо треба – згину, бо навчила мати до кінця стояти»
Ці слова належать Романові Набєгову, учаснику АТО, добровольцу батальйону «Миротворець». Він був серед тих мужніх захисників, які загинули у серпні 2014 року під час виходу так званим «зеленим коридором» з оточеного російським військом міста Іловайськ. За офіційними даними, під час операції зі звільнення Іловайську 366 військових загинуло, 429 дістали поранення різного ступеня тяжкості, близько 300 потрапили в полон. А ще є ті, які й зараз залишаються зниклими безвісти… Ось такий гіркий рахунок Іловайська…
В рамках тижня національно-патріотичного виховання у співпраці двох установ – КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара» ХОР і КЗ «Херсонський міський центр професійного розвитку педагогічних працівників» – проведено міський урок мужності «Іловайськ. Лицарі українського неба». Цей захід було присвячено вшануванню подвигу Захисників та Захисниць України, які загинули в боротьбі за незалежність та територіальну цілісність України.
Серед загиблих під Іловайськом були і херсонці: Богдан Атаманчук, Максим Баранов, Олег Вовченко, Олег Гребінський, Геннадій Кіпішинов, Владислав Ковальов, Максим Жеков, Павло Мазур, Роман Набєгов, Олег Пєшков, Олександр Чернов, Руслан Сторчеус, Руслан Салівончик, Едуард Ушаков, Артем Шаригін. Учасники заходу мали змогу послухати історії про життя та нездійсненні мрії захисників, дізнатися про вшанування пам’яті кожного з них.
На заході була присутня мати Героя України, випускника Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №50 імені Романа Набєгова Херсонської міської ради Романа Набєгова, який віддав своє життя за незалежність України. Пані Оксана Набєгова поділилась з учасниками зустрічі своїми думками, спогадами, поезіями сина Романа.
Про почуття та емоції, натхнення та любов до України, відданість та самопожертву, про вміння жити після загибелі найріднішого говорили сьогодні учасники зустрічі.
У нинішній війні ми платимо надзвичайно велику ціну. Безперечно, це не єдиний день у році, коли згадуються полеглі та віддається їм шана. Однак це нагода для всього суспільства разом зробити все можливе, аби пам’ять про ГЕРОЇВ була збережена та зміцнена на багато поколінь вперед.