Головна Новини Антон Санченко: «Наша перевага в тому, що ми, як ті летючі риби, знаємо не тільки темні глибини, але й яскраві висоти. Повітря і воду. Брехню і правду. Рабство і волю»

Антон Санченко: «Наша перевага в тому, що ми, як ті летючі риби, знаємо не тільки темні глибини, але й яскраві висоти. Повітря і воду. Брехню і правду. Рабство і волю»

22.12.2023 11:50

Антон Санченко - письменник, перекладач, засновник видавництва «Електрокнига». Киянин, який народився у Херсоні – цим фактом користувався, бо херсонців у морі цінують більше. У дитинстві захоплювався гребно-вітрильним спортом, відвідував клуб юних моряків, ходив у походи на шлюпках по Дніпру. Тому й перша майбутня професія була пов’язана з морем – він закінчив Херсонське училище рибної промисловості. Ходив 14 років на пасажирських, рибальських та торгових пароплавах. Працював начальником радіостанції в Керчі, Одесі, Херсоні, Стамбулі та Піреї.

Після того, як азбуку Морзе й радистів скасували, він закінчив філологічний факультет Київського Національного Університету. А далі — письменницька, перекладацька та видавнича діяльність. На рахунку Антона Санченка, як він сам каже, «щось із 13 книжок» — це про видані власні твори, та «щось із 6» перекладів.

Книжки Антона Санченка дуже характерні – вони вирізняються «морською» тематикою, і з їх сторінок долинають шум солоної води, звуки пароплавів, крики чайок та краєвиди незвіданих горизонтів. «Коли я пишу про море, я просто віддаю старі борги попередникам-мариністам. Бо хочу, щоб хлопці і надалі "обирали море серед всіх чудес". А дівчата і далі кохали "простих романтиків, відважних льотчиків та моряків"».

Антон Санченко активно популяризує українську мариністику. Він -  засновник і модератор Конкурсу української морської прози ім. Лисянського «Мателот».  Видано три «Морських збірника», до яких увійшли оповідання переможців конкурсу морської прози.

Ще 2021 року Антон Санченко наголошував, що українська мова має стати надійним заслоном на шляху книжок із Росії. А після 24 лютого 2022 року письменник наголошує: «Однією з контрибуцій, накладених після нашої перемоги на Росію, має бути заборона писати пафосні тексти російською. Нічого, складнішого за звіт про збір кедрових шишок. Років на сто. Але я б і потім не ризикував». Підсумовуючи: «Бувають часи, коли мова, якою висловлена думка, важливіша за саму думку».

З 24 лютого 2022 року на своїй сторінці у Facebook Антон Санченко зазначив місцем своєї роботи компанію «Інформагенція "Санченко без партнерів", агент». Письменник активно ділився найважливішими новинами з читачами. З часом новини онлайн від письменника-мариніста починають виходити майже щоденно у вигляді дайджестів. А ще письменник веде «Щосуботні колонки від Санченка» та на своїй сторінці у Facebook виставляє дещо кумедні, подекуди навіть іронічно-сатиричні вислови з хештегом #помилки прочитання:

Антон Санченко друкується на онлайн-ресурсі «Український тижневик», що виходить під лозунгом «Дякуємо тим, хто воює, за те, що ми можемо працювати!».

Про цікаві факти з творчої біографії, особливості  "моряцьких книжок", іронічно-сатиричні вислови з хештегом #помилки прочитання Антона Санченка - читайте на проєкті "Краєзнавство Таврії".

08.05.2025
 
Світло пам’яті: Херсонщина під час Другої світової
06.05.2025
 
Без пафосу, без прикрас, без фільтрів
01.05.2025
 
Віктор Гурба: «…Тут моє кохання, тут моє коріння, тут моєї долі вічне джерело»
24.04.2025
 
«…Вигляд мав він мужній, погляд – рішучий, а рукостискання – міцне…»
18.04.2025
 
Олег Фотіаді: гідний син та хоробрий воїн своєї Батьківщини
15.04.2025
 
Збірка «Цвіт акації в окупації» Михайла Олійника
06.04.2025
 
Звільнена, зранена та нескорена Осокорівка (До третьої річниці деокупації населеного пункту Бериславського району)
04.04.2025
 
«Летять птахи мої понад літами…»
01.04.2025
 
Їх звільнили першими… Дякуємо нашим Захисникам! (До третьої річниці деокупації населених пунктів Херсонської області)
29.03.2025
 
«Хто, якщо не я? Ті хлопці, що мають по двоє-троє дітей?..». Історія загиблого захисника Херсонщини Володимира Кремінського

Календар подій

    1 234
5 6 7 8 91011
12131415161718
19202122232425
262728293031