CИМВОЛІКА ЦЮРУПИНСЬКОГО РАЙОНУ

 

Опис герба:  Герб Цюрупинського району являє собою прямокутний заокруглений у нижній частині щит, що використовується у сучасній українській геральдиці.
Щит обрамлений жовто-блакитною стрічкою, що обвиває колосся. На горизонтально перетятому зелено-жовтому щиті розташовані: вгорі -тоненькі смуги блакитного і жовтого кольору; на зеленому верхньому полі перехрещені козацькі шабля та булава; посередині лист пергаменту, частково закручений угорі та внизу; на нижньому жовтому полі по різні боки гілка сосни і виноградна лоза з гронами, під якими в нижній частині напис: "ЦЮРУПИНСЬКИЙ РАЙОН".
Опис символів:  По внутрішній стороні герба проходить контурна лінія білого кольору.
Зелений колір у геральдиці символізує надію, достаток, волю; жовтий - втілює знатність і багатство; колосся - символ заможності.
Гілка сосни та виноградна лоза з гронами на фоні цих кольорів символізують край, у якому є ліс, сади, виноградники, створені людськими руками.
Лист пергаменту - Іпатіївський літопис, у якому вперше в 1084 р. згадується Олешшя, символізує початок відліку літопису краю.
Козацькі шабля і булава - данина історичній спадщині краю.
Жовта і блакитна смуги - державні кольори - символізують, що район є складовою частиною України.
   

 
Опис прапора:  Прапор Цюрупинського району - прямокутне полотнище із співвідношенням сторін 1:1,5, закріплене з одного боку на древку або шнурі.
Полотнище прапора розділене на п'ять смуг.
Угорі - тоненькі смуги блакитного і жовтого кольору.
Потім - широкі смуги: зелена, біла, на якій у лівому куті відображений герб району, і жовта.
Співвідношення кольорів 1:1:5:5:5.
Опис символів: Жовта і блакитна смуги у верхній частині - державні кольори - символізують, що район є складовою частиною України.
Зелений колір у геральдиці символізує надію, достаток, волю.
Білий колір - символ щирості та чистоти.
Жовтий колір втілює знатність і багатство.
Ці кольори відображають географічні та економічні особливості району, в якому є ліс, сади, виноградники, створені людськими руками у найбільшій у Європі пустелі - Нижньодніпровських пісках.

Символіка міста Цюрупинськ

Календар подій

 123456
78910111213
141516 17 181920
21 222324252627
282930