ГОЛА ПРИСТАНЬ

Рік заснування: 1709 

Географічна характеристика: Гола Пристань — місто, розташоване на відстані 18 км від обласного центру — Херсона, в південно-західній частині Херсонської області, є організаційно-господарським, культурно-побутовим та лікувально-оздоровчим центром районного значення

Історична довідка: Назва міста "Гола Пристань" походить з далеких часів. На початку XVIIІ століття біля притоки Дніпра Конки запорізькі козаки влаштували перевіз, що через пустельну місцевість отримав назву Голий, біля якого згодом і була заснована Гола Пристань.  Довідник з історії географічних назв свідчить, що Гола Пристань заснована запорожцями на березі річки Конки в дельті Дніпра у 1709 році. У 1868 році на місці старого приплаву було збудовано земську торговельну пристань, з 1875 до 1923 років у місті працювала морехідна школа, з 1867 – пошта.
У 1923 році Гола Пристань стала районним центром, у 1928-му - селищем, у 1946 - селищем міського типу, у 1958 році - містом районного значення, якев 1996-му році віднесено до курортних. постановою Верховної Ради від 17 травня 2013 року  Голій Пристані присвоєно статус міста обласного значення.

Символіка міста Гола Пристань

Сучасне життя:

На території міста розташовані три дошкільні навчальні заклади, водно-спортивна база, що була реконструйована під міський палац спорту, стадіон "Дніпровець", два спортивні майданчики, шахово-шашковий клуб "Адель".
У місті працюють такі промислові підприємства, як ТОВ "Літера", ДП "Голопристанський елеватор", ДАК "Хліб україни", овочепереробний комплекс ФГ "Інтегровані агросистеми", торговий комплекс "Новий ринок", будівельні організації: ВАТ "ПМК-132", ВАТ "Райавтодор", ВАТ "Дорожньо-транспортна дільниця". Важлива роль належить і комунальним підприємствам - "Міськтеплокомуненерго", "Гопри-водоканал", "Гопри-Добробут". У місті Гола Пристань розташована провідна науково-дослідна установа України в галузі овочівництва і баштанництва – інститут Південного овочівництва і баштанництва. Наукові та практичні розробки його співробітників включають виведення нових сортів кавунів, динь, гарбузів, патисонів та інших культур, а також різноманітні технології вирощування високих врожаїв баштанних культур і впровадження їх у виробництво.
Також функціонує Херсонський виробничо-експериментальний завод по розведенню молоді частикових риб площею 6807 га. Завод вирощує близько 5 млн. мальків риби для поповнення рибних запасів водоймищ району та річки Дніпро.
 З 2003 року щорічно проходять Всеукраїнський благодійний фестиваль народної творчості "Купальські зорі", кавуновий фестиваль "Український кавун - солодке диво", інші культурно-мистецькі заходи та спортивні змагання від міського до міжнародного рівнів.

Пам'ятки історії, архітектури та культурної спадщини: На території міста Гола Пристань розміщені 16 об'єктів культурної спадщини, серед яких пам'ятник Т. Г. Шевченку, будинок, де розміщувався госпіталь Дунайської військової флотилії, пам'ятний камінь на честь 100-річчя заснування санаторію «Гопри», будинок школи в якій вчився П. О. Покришев, пам'ятник на честь земляків, пам'ятний камінь на честь 2-ї гвардійської армії, пам'ятний знак на честь загиблих під час війни вчителів та учнів, пам'ятний знак жертвам фашизму, Алея Героїв.

 

 

 

 

 

Календар подій

     1 23
4 5678910
1112 13 14 151617
18 19 2021222324
25262728293031