Високопільський район

ВИСОКОПІЛЬСЬКИЙ РАЙОН

Районний центр  - смт Високопілля

Населені пункти Високопільського району

 

Дата утворення: 31 березня 1926 року.

Географічна характеристика: Високопільський район розташований на півночі Херсонщини, у басейні ріки Інгулець, правої притоки Дніпра, і межує з Миколаївською і Дніпропетровською областями. На півдні межує з Великоолександрівським, на сході - з Нововоронцовським районами Херсонської області.
Площа району: 70,124 тис.га, що становить 2,46% від площі області.

Символіка району: Герб та прапор Високопільського району були затверджені на сесії районної ради.
Опис символіки.

Кількість населених пунктів: На території району знаходяться 2 селища міського типу (смт Високопілля, смт Архангельське) та 34 сільських населених пункти. Районний центр - смт Високопілля.

Населення району: станом на 01.04.2011 - 15568  осіб.

Коротка історична довідка: 31 березня 1926 року ВУЦВК і РНК УСРР прийняли постанову “Про утворення  на території Херсонської округи Високопільського району  з переважною німецькою людністю”. Постановою передбачено: “Утворити на території Херсонської округи новий Високопільський район з переважною німецькою людністю з центром у селищі Високопілля у складі вищенаведених залюднених пунктів”. Всього в районі налічувалось 36 населених пунктів, з них 29 німецьких. За період з 1935 по 1944 рік район пережив декілька реорганізацій, в тому числі і ліквідацію. Так, у 1935 р. Високопільський район було перейменовано на Фріц-Геккертівський, на честь видатного діяча німецького робітничого руху Фріца Геккерта. У 1937 році район було вилучено зі складу Дніпропетровської і передано до Миколаївської областей, а у квітні 1939 року було ліквідовано.
В сучасних межах район існує з грудня 1966 року

Природно-ресурсний потенціал: На території Високопільського району є такі природні ресурси: пісок, щебінь, глина, вапняне каміння, фосфати, марганцеві руди. На території району понад 30 га займає рекреаційна зона - унікальний природний об'єкт Північного Причорномор'я - славнозвісний Архангельський ліс.

Розвиток промисловості та сільського господарства: Пріоритетними напрямами діяльності є вирощування культур сільськогосподарського призначення, розвиток харчової, переробної промисловості, садівництво, тваринництво, організація видобування корисних копалин, розробка кар'єрів.

Освіта та культура: Виходить друком районна газета "Високе поле".

Архітектурні та монументальні споруди:

Археологічні пам'ятки: У Високопільському районі пам’ятками  археології є кургани. На території району виявлено останньою інвентаризацією 151 курган. Усі ці пам’ятки узято під державну охорону спеціальним розпорядженням Херсонської облдержадміністрації. Археологічні ґрунтові могильники, стоянки мисливців, поселення та городища землеробів, стійбища скотарів на території Високопільського району не виявлено. Археологічна карта Високопільського району.

Видатні уродженці та земляки району:

Костюк Юрій Григорович  - український письменник, сценарист, заслужений діяч мистецтв України
(1910 р.н., с. Заградівка)

   
   

Використані джерела:
 

Корисні Інтернет-посилання:

Календар подій

      1
234 5 678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031