Паламарчук Василь

ВАСИЛЬ ПАЛАМАРЧУК

Військовий письменник, військовослужбовець Збройних сил України 
(1981-2024)


Сторінками біографії

Василь Паламарчук народився 22 січня 1981 року у місті Миргород Полтавської області.

Навчався в Олешківській середній загальноосвітній школі №1 (сьогодні – Олешківський академічний ліцей «Ерудит»). Згодом вступив до Херсонського юридичного інституту Харківського національного університету внутрішніх справ. Впродовж життя здобув кілька вищих освіт.

У цивільному житті Василь Паламарчук — професійний адвокат у «Херсонській колегії адвокатів». На війні саме його спеціальність стала натхненням для «другого імені» — позивного «Адвокат», а історія служби військового починається ще з часів АТО.

На захисті України

Протягом 2014-2015 років виконував бойові завдання у зоні проведення антитерористичної операції у складі 28-ї окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу оперативного командування «Південь» Сухопутних військ Збройних Сил України.

 

"Маю досвід війни в АТО з 2014 по 2015 рік у 28 бригаді, в артилерії та потім у піхоті. Після цього була перерва, а потім наступний досвід почався вже у лютому 2022 року. З 15 лютого нас почали мобілізовувати. Служба почалася з 24 лютого в одному підрозділів, але так як ми потрапили в оточення, то в той же день і закінчилася...".

У численних інтерв’ю Василь розповідав, що повномасштабне вторгнення зустрів у рідному місті, хоча як військовий розумів, що росія готується напасти. Він залишив родину в Олешках, а сам човном переправився в Херсон. Як вдалося виїхати з окупованої території - у наступному відео.

 

Про фотографії з лютого 2022 року сам Василь так розповідав на своїй сторінці у фейсбуці: «На першому фото – чувак, який вискочив з оточення, перетнувши на човні Дніпро, проїхав з Херсона до Києва і вже 4 дні з кулеметом шарився по околицях столиці в напрямку Ірпеня. А на другому – дядько, який впродовж 2-х років якось примудрився вижити й виконувати задачі, що нарізають на різних напрямках».

Про свій бойовий шлях з початку повномасштабного вторгнення розповідає Василь Паламарчук так: «Спочатку був кулеметником-розвідником. Був одним із перших, хто заходив у Бучу. Ми тоді прикривали. Потім уже перейшов із розвідки у звичайну стрілецьку роту. Був головним сержантом протитанкового взводу. Далі… Що далі? Далі на Миколаїв, Херсон. Ми були в херсонських степах, вивели нас за три дні до звільнення Херсона. Пів року ми за нього «бодались». А десь, не пам’ятаю, чи 8, чи 9 листопада нас вивели в Київ. І звільнення Херсона відбувалося без нашого підрозділу.

Потім нас закинули на Харківський напрямок — місто Вовчанськ, воно ж «Очковськ». Там побули на кордоні з Російською Федерацією, якраз де Шебекино. «Дамбілі Бебекіно» чи «шембілі Бебекіно» — це ми. А вже звідти — на Бахмут.

У Бахмуті нас на чотири, ні, на вісім тижнів вистачило. Потім уже нас розмотало — і батальйон вивели на відновлення. А після цього Соледар іде, вже шостий місяць на Соледарському напрямку»,  

За особисту мужність Василь Паламарчук був нагороджений численними відзнаками, зокрема, Почесним нагрудним знаком Головнокомандувача ЗСУ «Золотий хрест», відзнаками Міністерства оборони «Захиснику України» та «За поранення».

22 січня 2024 року Василь відсвяткував свій 43-й день народження на фронті. Тоді він поділився роздумами на власній Фейсбук-сторінці: «43 рочки це курва серйозно. Воно звичайно можна сказати що ще юний та молодий, а можна і поважний та досвідчений. Із досягнень те що досі живий, не дивлячись на всі обставини. Це вже втретє я на війні зустрічаю свій день народження. Треба вже змінювати локацію. Із мінусів те що немає поруч коханої дружини та дітей. Але поруч є колеги по небезпечному бізнесу, це вже плюс. Загалом все добре. Працюємо далі. Собі хочу побажати скорішої Перемоги і най здохне вся руsня».​ 

Військовий письменник

Василь Паламарчук — автор книги «Військовий непотріб», у якій він розповідає про події на Донбасі у 2014 році. Під час служби військовий вів відеощоденник, у якому фіксував, що відбувалося навколо. Згодом ці короткі відео з описами його буднів на фронті стали матеріалом для книги.

"Книжку я написав тільки одненьку "Військовий непотріб", в якому стилі я не знаю, хтось каже "Військовий реалізм". Мені більше подобається інше визначення: "Ах ти ж йоханий бабай і інші очішуїтєльні історії з курортів Бамбаса". На мою думку більш файно звучить.".

Над першими п’ятьдесятьма сторінками працював більше двох років, а останні 200 написав за десять днів.

"Це шість місяців служби. Про цей невеличкий проміжок. Все про те, як воно відбувалося, як починалося, про те, з якими труднощами зтикалися, як виходили з цього. Їх життєві ситуації, будні. Десь сумно. Книга написана з гумором".

 

У лютому 2020 року у херсонському артклубі "MASSON" херсонці зустрілися з ветераном АТО, автором книги "Військовий непотріб" Василем Паламарчуком.  Цю книгу в так званій “ЛДНР” занесли до списку екстремістської літератури, котра заборонена до читання у тимчасово окупованих територіях. 

Василь Паламарчук - учасник Всеукраїнського форуму військових письменників: "У 2019 році, коли моя книжка тільки вийшла, і я сам займався її розповсюдженням. Дзвонить Таня (Тетяна Пилипець, співзасновниця Всеукраїнського форуму військових письменників — ред.) і каже: «Я зі Львова, директорка бібліотеки (Львівська обласна бібліотека для юнацтва ім. Романа Іваничука — ред.), і знаю, що ви надрукували книжку. Ми хочемо вам допомогти. І взагалі у нас ідея форуму військових письменників. Ми вам оплатимо дорогу і хочемо провести цей захід на базі бібліотеки". 

На офіційній сторінці Всеукраїнського форуму військових письменників у Facebook можна знайти короткий, але красномовний опис: «Літературний фестиваль, що об’єднує військових авторів». Кожного року Василь Паламарчук доєднувся до цього заходу, розповідав про власну книгу, ділився планами щодо підготовки другої книги.

Він прагнув написати нові книги після «Непотребу» і робив безліч заміток у соцмережах. "У 2019 році вийшла моя книга про наш підрозділ в АТО і події 2014 року, називається «Військовий непотріб». Зараз я пишу короткі розповіді і викладаю їх на своїй сторінці у Фейсбук. Інколи веселі, інколи сумні. Колись, коли буде час і натхнення, то обов'язково народиться ще одна книга. Тому будьте мені чемними, а то напишу в ній, що ви аватарили, а я один воював".

Василь Паламарчук закликав побратимів розповідати у нових книжках про ті жахіття, які переживає сьогодні український народ: «Пишіть, бо напишуть за вас». Наприкінці липня 2024 року вийде друком його нарис «Бойові єдинороги» у складі Альманаху воєнної прози та поезії 2022.

Нездійснена мрія Василя Паламарчука

Колись Василь Паламарчук написав на своїй Фейсбук-сторінці: «Перемога наша буде тоді, коли росія розвалиться як суб'єкт державності. Після Перемоги з родиною поїду на відпочинок, полетимо в Ірландію та на Занзібар. А потім повернемося у своє звільнене місто, буду кохати дружину та ростити дітей. Постараюсь надолужити з ними той час, який в мене вкрали росіяни. Відновлю свою адвокатську діяльність, буду писати позови про стягнення шкоди з окупантів та захищати учасників бойових дій в судах. Буду робити свою роботу – захищати людей, бо я Адвокат». 

Його мріям не судилося здійснитися... Військовослужбовець Збройних сил України, юрист та письменник з Херсонщини Василь Паламарчук з позивним "Адвокат" загинув 3 липня 2024 року під час виконання бойового завдання на східному напрямку. 

Інтернет-ресурси

Без батька залишилося троє дітей: на війні загинув юрист та письменник Василь Паламарчук [Електронний ресурс] // ТСН. – Електрон. дані. – Режим доступу : https://tsn.ua/ato/bez-batka-zaligilosya-troye-ditey-na-viyni-zaginuv-yurist-ta-pismennik-vasil-palamarchuk-2613780.html. – Назва з екрану. – Дата публікації : 03.07.2024. – Дата перегляду : 07.07.2024.

Вітрицька Оксана. Під час виконання бойового завдання загинув військовий з Херсонщини Василь Паламарчук [Електронний ресурс] / Оксана Вітрицька // Кавун.city.  – Електрон. дані. – Режим доступу : https://kavun.city/articles/368415/pid-chas-vikonannya-bojovogo-zavdannya-zaginuv-vijskovij-z-hersonschini-vasil-palamarchuk. – Назва з екрану. – Дата публікації : 03.07.2024. – Дата перегляду : 07.07.2024.

Контішев Ілля. "Військовий непотріб": херсонцям презентували книгу про війну [Електронний ресурс]  /Ілля Контишев // Суспільне.Херсон. – Електрон. дані. – Режим доступу : https://suspilne.media/kherson/12068-vijskovij-nepotrib-hersoncam-prezentuvali-knigu-pro-vijnu/. – Назва з екрану. – Дата публікації : 01.02.2020. – Дата перегляду : 07.07.2024.

Міллер Ірина. Батько трьох дітей, талановитий юрист і найкращий ротний. Згадаймо Василя Паламарчука [Електронний ресурс]  /Ірина Міллер// Главком. – Електрон. дані. – Режим доступу : https://glavcom.ua/country/society/zhpdpjmo-vasilja-palamarchuka-1008748.html. – Назва з екрану. – Дата публікації : 07.07.2024. – Дата перегляду : 09.07.2024.

Поліщук Марина. Важкий стук у двері: на фронті загинув військовий письменник з Олешків [Електронний ресурс] /Марина Поліщук // Гривна. – Електрон. дані. – Режим доступу : https://grivna.ua/publikatsii/vazhkiy-stuk-u-dveri-na-fronti-zaginuv-viyskoviy-pismennik-z-oleshkiv.– Назва з екрану. – Дата публікації : 04.07.2024. – Дата перегляду : 07.07.2024.

Попович Маріанна. "Я становив загрозу для родини". Історія військового з Олешок Василя Паламарчука /Маріанна Попович, Тарас Базюк [Електронний ресурс] // ТСН. – Електрон. дані. – Режим доступу : https://suspilne.media/lviv/768421-a-stanoviv-zagrozu-dla-rodini-istoria-vijskovogo-z-olesok-vasila-palamarcuka/. – Назва з екрану. – Дата публікації : 16.06.2024. – Дата перегляду : 07.07.2024.

Староселець Ірина. Василь Паламарчук, юрист, військовий і письменник: Тема мобілізації дискусійна лише для тих, хто сидить удома [Електронний ресурс] /Ірина Староселець // Інтерв’ю з України. – Електрон. дані. – Режим доступу : https://rozmova.wordpress.com/2024/04/10/vasyl-palamarchuk/. – Назва з екрану. – Дата публікації : 02.04.2024. – Дата перегляду : 08.07.2024.

«Твої книги стануть популярними тільки якщо башку собі знесеш» — військовий письменник Василь Паламарчук [Електронний ресурс] // Громадське радіо. – Електрон. дані. – Режим доступу : https://hromadske.radio/publications/tvoi-knyhy-stanut-populiarnymy-tilky-iakshcho-bashku-sobi-znesesh-viyskovyy-pysmennyk-vasyl-palamarchuk .– Назва з екрану. – Дата публікації : 03.07.2024. – Дата перегляду : 07.07.2024.

Відео

Василь Паламарчук 'Військовий Непотріб' // YouTube. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=AHQk9KYeiP8 . – Назва з екрану. – Дата публікації: 06.04.2020. – Дата перегляду: 07.07.2024.

Військовий Паламарчук: незалежність найкраще відчувається в окопах під час обстрілу! // YouTube. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=C2faY1klLKA. – Назва з екрану. – Дата публікації: 06.04.2020. – Дата перегляду: 07.07.2024.

Військовий розказав усю правду! Чесно про мобілізацію і оборонні споруди / LVIV.MEDIA // YouTube. LVIV.MEDIA. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=kJ3uHBySzC0 . – Назва з екрану. – Дата публікації: 10.06.2024. – Дата перегляду: 07.07.2024.

" Один день із життя військового" Василь Паламарчук

https://www.youtube.com/watch?v=ZQPoPP5m4Ug

Про завершення війни, бойовий шлях, поранення: історія військового з Олешок Василя Паламарчука

https://www.youtube.com/watch?v=MmQz7hpgMKk

На Донеччині загинув письменник, партієць «Євросолідарності» Василь Паламарчук

https://www.volyn.com.ua/news/271491-na-donechchyni-zahynuv-pysmennyk-partiiets-ievrosolidarnosti-vasyl-palamarchuk

Календар подій

      1
2345678
9 10 1112131415
16171819202122
23242526272829
30