Пам'ятки Нової Каховки

     На території Новокаховської міської ради знаходиться понад 30 пам'ятників монументального мистецтва.

 


 

Памятник героям громадянської та Великої Вітчизняної воєн (1957 рік)

Місцезнаходження: проспект Дніпровський (між міським відділом ЗАГС та рестораном  «Шабо»)

Автор пам’ятника – перший головний архітектор міста Юрій Костянтинович Насєдкін. 

У 1957 році на невеличкій площі на Дніпровському проспекті молодими будівельниками Каховської ГЕС був споруджений пам’ятник на честь воїнів, загиблих у роки громадянської та Великої Вітчизняної воєн. Пам’ятник створений у вигляді 13-ти метрового обеліску.  


 

Обеліск на передньому краю оборони Каховського плацдарму (1957 рік)

Місцезнаходження: проспект Дніпровський, паркова зона біля готелю «Нова Каховка»

Недалеко від Каховської ГЕС, на схрещенні автошляху  Рені-Ростов та проспекту Дніпровського у 1957 році першобудівниками міста був споруджений обеліск-відмітка переднього краю правого флангу Каховського плацдарму в роки громадянської війни. Пізніше, у зв’язку з реконструкцією автошляхів, обеліск був перенесений у паркову зону, поблизу готелю «Нова Каховка».


 

Памятник героям громадянської війни (1967 рік)

Місцезнаходження: на перехресті Північно-Кримського каналу та автошляху   Рені-Ростов

Автор проекту - скульптор, професор Вронський М.К. та скульптор, Герой Радянського Союзу, Канаєв О.Ф.

На верхній бровці лівобережного пагорба Північно-Кримського каналу, біля мосту, 5 листопада 1967 року, до 50-річчя Жовтневої революції, було установлено пам’ятник героям громадянської війни. Пам’ятник являє собою двох-фігурну скульптуру червоноармійця і матроса часів громадянської війни, які символізують героїзм і мужність воїнів Червоної Армії в боротьбі проти білополяків та врангелівців у 1920 році.     


 

Скульптурна група «Памяті перших виноградарів» (70-ті роки ХХ ст.)

Місцезнаходження: між м. Нова Каховка та територією Райської сільської ради     

Автор скульптури - скульптор Півень А.І.

Скульптурна група встановлена в середині 1970-х р.р. ХХ століття на честь пам’яті перших виноградарів. Скульптура дуже добре передає велич і трагізм праці виноградаря.      Пам’ятник  встановлено на кошти винрадгоспу «Таврія», на межі між містом Нова Каховка і територією Райської сільської ради, яка відносилася до винрадгоспу «Таврія». 


 

Памятний камінь до 40-річчя Перемоги над фашистською Німеччиною (1985 рік)

Місцезнаходження: вул. Першотравнева, площа Сільських будівельників  

Автор проекту – новокаховський архітектор  Равич Ю.В.

У 1985 році, до 40-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні, встановлено цей пам’ятний камінь на честь подвигів 33-ої гвардійської Севастопольської ордена Суворова стрілецької дивізії, які восени 1943 року вели бої за визволення нашої території.   


 

Памятник «Героям Отечественной войны» у парку Слави (1985 рік)

Місцезнаходження: вул. Леніна, парк Слави  

Автор парку Слави та пам’ятника – новокаховський архітектор Равич Ю. В. 

У 1985 році, до 40-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні, в центрі міста урочисто відкрито Парк Слави та пам’ятник героям Великої Вітчизняної війни, які звільняли нашу землю від німецько-фашистських загарбників. З обох сторін пам’ятника - 8 могил з останками біля 40 загиблих воїнів.   


 

Памятник Тарсові Григоровичу Шевченко  (2002 рік) 

Місцезнаходження: проспект Дніпровський, сквер Шевченка Т.Г.  

Автори пам’ятника  – місцевий скульптор Рашевський Микола Федорович та херсонський скульптор, член Спілки художників України Потребенко Володимир Миколайович.

До 50-річчя міста Нова Каховка,  28 лютого 2002 року, на площі перед Літнім кінотеатром було відкрито пам’ятник великому українському генію і символу нації Т.Г.Шевченку. 2002 року рішенням міської ради скверу навколо пам’ятника поету теж було присвоєно  ім’я Тараса Григоровича Шевченка. 


 

Памятний знак на честь  Фалдзинського С.М. (2002 рік)

Місцезнаходження: проспект Дніпровський, праворуч Палацу культури   

Автор проекту – Анатолій Бедарєв.

2002 року, в 50-ту річницю міста Нова Каховка, праворуч міського Палацу культури був встановлений пам’ятний знак на честь головного садівника-мічурінця Нової Каховки Степана Марковича Фалдзинського. Прибережний міський парк, що на 8 кілометрів розкинувся уздовж Дніпра та проспекту Дніпровський – головної вулиці міста, було засновано у 50-х роках ХХ століття завдяки головному садівнику міста С. М. Фалдзинському. Тут було висаджено понад 50 тисяч саджанців дерев, більшість яких збережено і нині. В пам’ять про Великого озеленювача парк названо його ім’ям  та встановлено пам’ятний знак у вигляді листка. 


 

Памятний знак «Жертвам Голодомору в Україні 1932-1933 років» (2008 рік)

Місцезнаходження: сквер по вул. М.Букіна 

Пам’ятний знак «Жертвам Голодомору в Україні 1932-1933 років» встановлено у 2008 році, до 75-річчя Голодомору в Україні. 
 

 

Памятник воїнам – інтернаціоналістам (2009 рік)

Місцезнаходження: сквер по проспекту Перемоги (біля технічного училища № 16)

Автор проекту – новокаховчанин Олег Теленик, скульптор – новокаховський підприємець Анатолій Бедарєв.

15 лютого 2009 року, до 20-річчя виводу радянських військ з Афганістану,   був відкритий пам’ятник воїнам-інтернаціоналістам «Чорний тюльпан». Пам’ятник виготовлений на місцевому приватному підприємстві. Встановлювали його працівники будівельно-монтажного управління № 8. 


 

Памятник жертвам Чорнобильської трагедії 1986 року (2011 рік)

Автор пам’ятника – головний архітектор Нової Каховки Микола Плюйко. Пам’ятник був виготовлений на підприємстві місцевого підприємця Анатолія Бедарєва. 

Місцезнаходження: по проспекту Перемоги (в районі приладобудівного технікуму) 

Пам’ятник відкрито у 2011 році, в 25 - ту  річницю аварії на Чорнобильській АЕС. Він буде вічним нагадуванням нащадкам про ту скорботу і непоправну втрату людських життів, відданих в ім’я  порятунку майбутніх поколінь.      


 

Памятник Олександру Довженко  (2012 рік)

Місцезнаходження: проспект Дніпровський, паркова зона в районі культурно-розважального комплексу «Прем’єр»     

Автори пам’ятника - місцевий скульптор Рашевський Микола Федорович та херсонський скульптор, член Спілки художників України Потребенко Володимир Миколайович.

22 вересня  2012 року, в 60-ту річницю міста Нова Каховка, у міському парку біля Дніпра встановили пам’ятник видатному українському  кінорежисеру  та письменнику Олександру Петровичу Довженко, який протягом 1951-1956 років, під час будівництва міста, жив (1952-1953 рр.) та приїздив сюди, працюючи над своїми творами.      

   

 

 

 

 

 

 

Календар подій

      1
234 5 678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031