Головна Новини Міжнародний телеміст "Голокост. Уроки та сьогодення"

Міжнародний телеміст "Голокост. Уроки та сьогодення"

26.01.2024 16:55

27 січня у всьому світі згадують жертв найжорстокішого масового геноциду усіх часів і засвідчують прагнення до боротьби з антисемітизмом, расизмом та всіма іншими формами насилля.

Напередодні Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту консультанти комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Херсонської міської ради» Олена МАЙОРИХИНА та Катерина ЧИХУН  разом із  завідувачкою відділу краєзнавчої роботи обласної наукової бібліотеки ім. О. Гончара Ксенією ТОКОВИЛО  провели міжнародний телеміст  "Голокост. Уроки та сьогодення".

Телеміст об’єднав 149 представників закладів загальної середньої освіти Херсона, здобувачів освіти Спеціалізованої школи "Хабад Любавич" з поглибленим вивченням івриту та англіи‌ськоі‌ мови м. Запоріжжя, науковців та громадських діячів Херсона, які перебувають зараз у Німеччині, Польщі, США.

Дослідник історії і права, доцент кафедри національного, міжнародного права та правоохоронної діяльності Херсонського державного університету, запрошений дослідник та лектор Центру Кайзера з вивчення Європи та Євразії Університету Мічигану (США) Юрій КАПАРУЛІН під час свого виступу наголосив на тому, як путінська пропаганда наразі відіграє вкрай вагому роль у викривлені дискурсу про Голокост. Кремлівські пропагандисти, які не придумали нічого кращого для обґрунтування своєї імперської агресії, ніж звинуватити Україну в нацизмі. Частина російського суспільства приймає путінську пропаганду, хоча це – злочинна, антилюдська пропаганда. Завдяки вивченню і осмисленню досвіду Голокосту багато європейців встали на бік України, адже українці є жертвами держави, яка фактично сповідує нацистську ідеологію і не вважає за потрібне рахуватися з нормами не лише міжнародного права, а і звичайної людської моралі. Як протидіяти  путінській пропаганді, які матеріали використовувати при вивченні і викладанні теми Голокосту у навчальних закладах освіти розповів невтомний, багаторічний дослідник Юрій Валерійович.

Директорка Спеціалізованої школи "Хабад Любавич" з поглибленим вивченням івриту та англійської‌ мови м. Запоріжжя, Лариса БОБАКОВА разом з учнями розповіла про жахливі сторінки Голокосту у Запорізькій області, поділилася враженнями про поїздку до Аушвіцу – одного із найбільших нацистських концтаборів, що існував із кінця травня 1940 до січня 1945 року. Історичні факти, розповіді дітей про родини, про пережите вже у ХХІ столітті, вшанування пам’яті жертв Холокосту не залишили байдужим жодного учасника заходу.

Директорка музею Голокосту м. Херсона Олена ГЕЛЬМАН розповіла про діяльність та  унікальні експонати установи до початку повномасштабного вторгнення, про затоплення внаслідок теракту на Каховській ГЕС.

Вчителька історії Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Інна АКІФ'ЄВА разом з учнями 11-го класу більш детально розповіла про Голокост на Херсонщині, пам’ятні знаки на місцях поховань. Учні цього навчального закладу у мирний час проводили роботу з вшанування місця розстрілу євреїв, яке знаходиться на території селища Зеленівка.

Завідувачка відділу краєзнавства Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара Ксенія ТОКОВИЛО зробила огляд сучасної літератури про Голокост – розповіла про книги, основані на реальних подіях і написані представниками різних країн світу.

Сьогодні усі ми протистоїмо всесвітньому злу, боронячи право на свободу та європейські цінності. росія несе загрозу не лише для України, а й для всього світу. Тому є ще одна нагода переосмислити поняття «колективної безпеки в сучасному глобалізованому світі», бо якщо будь-де починаються агресія і терор, то загроза існує для всього людства.

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031