Головна Новини Нескорені сини і доньки Криму

Нескорені сини і доньки Криму

26.02.2024 23:03

До 10-річниці спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Херсонською обласною універсальною науковою бібліотекою ім. Олеся Гончара і комунальною установою «Херсонський міський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Херсонської міської ради в рамках реалізації проєкту «Колоквіум із Гончарівкою» проведено міський захід «Незламні люди незламного півострова», до якого долучилося близько 100 представників закладів загальної середньої освіти.

Дата 20 лютого 2014 року назавжди увійшла в історію України. Саме цей день Верховна Рада офіційно визнала початком тимчасової окупації Кримського півострова. Але стає очевидним, що 20 лютого стало вже завершенням довготривалої операції з реалізації загарбницьких апетитів путіна, а повзуча анексія Криму почалася задовго до 2014 року – фактично з моменту незалежності України.

Для росії Чорноморський регіон був у центрі політики впродовж тривалого часу. На Крим спрямовували чимало стратегічних планів, які мали розширити вплив росії в світі.  Наразі очевидно, що просування в кримську владу проросійських лідерів та конфлікт щодо приналежності острова Тузла в Керченській протоці стали першим етапом багаторічної підготовки москви до анексії Криму.

Кожного дня жителі окупованого Криму невтомно чинять опір російським окупантам, демонструючи відвагу та сильну позицію на підтримку України. Станом на 15 лютого 2024 року Представництву президента України в Автономній Республіці Крим відомо про 208 кримських політв’язнів, 125 з них – кримські татари. Російська Федерація в кримінальних справах переслідує громадян України з релігійних мотивів (“Свідки Єгови”, “справи кримських мусульман”), за журналістську та правозахисну діяльність, за антивоєнні виступи, фабрикує справи про диверсії, тероризм, екстремізм та шпигунство. Крім того, наразі в російських місцях несвободи перебувають 16 журналістів із Криму, Громадянські журналісти, які висвітлюють численні переслідування і порушення прав людини в Криму, ризикують своєю свободою для того, щоби світ знав правду про злочини росії. "Наша вина була тільки в тому, що ми багато говорили про захоплення Криму Росією, про наклеп на наш народ. У тому, що не сиділи вдома, коли бачили несправедливість", — говорив журналіст Сейран Салієв, якого незаконно засудила окупаційна влада на 16 років. 

Наші громадяни в окупованому Криму чинять спротив окупації. Багато людей виражали спротив як у 2014 році, так і виражають його сьогодні, воюючи за вільну Україну, за вільний Крим. Примітно, що майже всі учасники, які стали героями кампанії брали участь у подіях 26 лютого у Сімферополі, виходили на мітинг проти окупації та на підтримку України, а сьогодні багато з них воюють у лавах Сил Оборони України та наближають звільнення наших територій та перемогу України.

Присутні говорили про військовий та культурний спротив окупації, переглянули відеозвернення військових, які брали активну участь у деокупації Херсона та зараз докладають зусиль для звільнення Криму, про мрії військових та непохитну віру в перемогу. Особливі емоції викликали в учасників зустрічі особисті теплі спогади завідувачки відділу краєзнавства про дитячі та юнацькі роки, які промайнули в Криму. Про маленьку батьківщину матері, про місце, де поховані рідні бабуся та дідусь, про велику мрію - побувати у вільному, українському Криму.  

 “Ми витримаємо стільки, скільки потрібно. Тільки ви не здавайтеся! Бо тисячі людей у Криму чекають…”, - ці слова належать першому заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу, журналісту, викладачу, політологу Наріману Джелялові, якого окупаційна влада незаконно утримує у в'язниці за сфабрикованою справою. Це надихаючі слова, які наповнюють сенсом боротьбу всіх українців, а також є символом того зв’язку, який окупанти не розірвуть між громадянами України, якби вони того не хотіли. 

Віримо. Працюємо. Підтримуємо. Ми обов'язково дочекаємось нашу переможну весну в українському Криму!

Календар подій

12 3 4567
89101112 13 14
15161718192021
22232425262728
2930