Головна Новини Херсонщини мужні сини

Херсонщини мужні сини

13.04.2024 07:41

Увечері 12 квітня, рівно десять років тому, Радою національної безпеки і оборони України було ухвалене рішення про початок Антитерористичної операції на сході України, яка була оголошена на наступний день – 13 квітня. Так Україна відреагувала на вторгнення підрозділів росії до східних областей нашої держави. 14 квітня був підписаний указ «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» – офіційний початок Антитерористичної операції. До 10-ї річниці початку АТО, в рамках проєкту «Колоквіум з Гончарівкою», співробітники відділу краєзнавства ХОУНБ ім. Олеся Гончара провели зустріч з представниками «Херсонського міського центру професійного розвитку педагогічних працівників».

Хто вони, сучасні Герої? Таке складне філософське питання з доволі простою відповіддю. Вони - звичайні люди, кожен зі своєю історією, своїми життєвими принципами, своїми мріями. Українці довели і доводять – ми вільний народ і за свободу рідної землі готові боротися до останнього, навіть ціною власного життя. Так, як стояли до кінця незламні кіборги Херсонщини.

Під час заходу говорили про безстрашного та принципового командира батальйону «Херсон» Руслана Сторчеуса, який, разом з 50 добровольцями батальйону, одним з перших відправся у зону проведення АТО.

Пригадали найбільшу одномоментну втрату ЗСУ перших місяців АТО – збиття українського Іл-76 в Луганську. Тоді загинули всі 49 осіб, які перебували на борту: 9 членів екіпажу та 40 десантників. Загинув і наш земляк з Каховки – десантник, старший солдат Збройних сил України Олег Ліфінцев.

Співпереживали рідним одного з наймолодших добровольців батальйону «Херсон» Артема Шаригіна, якого близькі шукали цілий рік, та все ж змогли повернути додому.

Продивилися відеосюжет про мрії та надії, про вірність Батьківщині українського розвідника-спецпризначенця, капітана Національної гвардії України з позивним «Птах» – Шпак Ігоря Олеговича.

Із захватом присутні слухали історію про подвиг на річці Міус веселого та цілеспрямованого хлопчини з Дар’ївки – сапера Андрія Шульги.

З гордістю слухали історію хірурга-добровольця з Херсона Владислава Ковальова з позивним «Док», нагородженого найвищою українською недержавною нагородою орденом «Народного героя України».

Гірка ціна свободи. Та кожен воїн, кожен захисник, пішовши у вічність, живе і буде жити у пам’яті рідних, побратимів, у пам’яті цілого народу.

Герої не вмирають! Низький уклін та вічна слава!

Календар подій

  12345
6789101112
13 14 1516171819
202122 23 242526
2728293031