КАЛАНЧАЦЬКИЙ РАЙОН
Районний центр - смт Каланчак
Населені пункти Каланчацького району

Дата утворення: 1939 рік.

Географічна характеристика: Каланчацький район розташований у крайній південній частині Херсонщини. На півночі та сході межує з Цюрупинським і Чаплинським, на заході - зі Скадовським районом, на півдні - з Червоноперекопським районом Автономної Республіки Крим. На півдні район омивається водами Джарилгацької і Каркінітської затоки Чорного моря. Місцеві природні умови сприятливі для організації літнього відпочинку. Відстань від обласного центру: залізницею - 80 км, автошляхом - 78 км.

Площа району: 91,580 тис. га, 3,2% від площі області. 

Символіка району: Герб та прапор Каланчацького району були затверджені на сесії районної ради. Опис символіки

Населення району:  За статистичними даними, приведеними на сайті Каланчацької райдержадміністрації, на 1 липня 2015 року у районі проживало 21,680 осіб.

Кількість населених пунктів: На території району знаходяться 2 селища міського типу та 20 сіл.

Коротка історична довідка: За даними Державного архіву Херсонської області , Каланчацький район створено у 1939 році в межах Миколаївської області. Раніше існувала Каланчацька волость, яка входила почергово до Чаплинського і Хорлівського районів, що в свою чергу належали до різних областей (Миколаївської, Одеської).
З 1939 по 1944 рр. Каланчацький район входив до складу Миколаївської області. З 1944 р. Каланчацький район входить до складу створеної в тому ж році Херсонської області. У 1963 р. у зв'язку з укрупненням сільських районів по Херсонській області було ліквідовано 10 районів, у тому числі і Каланчацький. Самостійним районом він знову став лише через чотири роки.

Природно-ресурсний потенціал: Природними ресурсами є морський пісок, глина, мінеральні води, лікувальні грязі.

Розвиток промисловості та сільського господарства: Природні умови Каланчацького району сприятливі для вирощування зернових, олійних та овочевих культур, виробництва тваринницької продукції. Нині в районі працює 29 великотоварних господарських товариств, 89 фермерських господарств.  Основою економіки є сільськогосподарське виробництво.

Освіта та культура:  На території Каланчацького району функціонують: 17 загальноосвітніх шкіл  та шкільних бібліотек.
Галузь культури представлена таким чином: 2 районні бібліотеки та 14 селищних та сільських філій ЦБС; районний Будинок культури та 16 селищних і сільських клубів; дві школи естетичного виховання (у Каланчаку та Гаврилівці).

Періодичне видання: Виходить друком районна газета "Слава праці".

Архітектурні та монументальні споруди: На території Каланчацького району розташовані 29 пам'яток історії; 6 пам'яток культури

Археологічні пам'ятки: У Каланчацькому районі такими пам'ятками є стоянки мисливців кам'яного віку, місця стійбищ та кургани скотарів. Цей район  - один з найбагатших на Херсонщині за кількістю давніх курганів. Найдавнішим свідченням заселення території Каланчацького району є дві пам'ятки часу пізнього палеоліту біля сіл Бабенківка Перша та Червоний Чабан. Єдиною пам'яткою національного значення серед усіх об'єктів історико-культурної спадщини району є Новокиївське поселення.

Видатні уродженці та земляки району:

Дніпровський Іван Данилович
(1895 р.н., с.Каланчак)
український письменник, перекладач

Фогель Наум Давидович
(1908 р.н., с.Хорли)
письменник, лікар
Чуприна Володимир Григорович
(1940 р.н., с.Хорли)
художник, мистецтвознавець

Використані джерела:

Корисні Інтернет-посилання:

Календар подій

      1
234 5 678
9101112131415
16 1718 19 202122
23242526272829
3031