Костянтинівка
КОСТЯНТИНІВКА
Рік заснування: 1869.
Географічна характеристика: Площа: 1,307 км².
Рада, якій підпорядковується: Катеринівська сільська рада.
Походження назви села. За легендою, село отримало назву завдяки населеному пункту, з якого прибули перші поселенці. Прізвища деяких з них збереглися - Левко Рудницький, Костянтин Ледницький, Шимко Лебединський.
Історична довідка: Заснування села було пов'язане з виконанням царського указу 1866 року про поземельний устрій державних селян. За цим указом був проведений перший переділ землі відповідно до числа дворів та кількості поданого населення у селі Катеринівка Великолепетиської волості. В результаті були виявлені значні надлишки землі, на які у 1869 році губернське правління організувало переселення селянських сімей з київської губернії Бердичівського повіту Вахнівської волості (тепер це територія Липовецького району Вінницької області). До села Катеринівки прибуло 40 сімей, серед яких виявилось 7 родин українців, інші були поляками. Місцева громада села дозволила поселитися у себе лише сім'ям українців, а полякам для поселення запропонували окреме місце. Новоутворене село отримало назву Костянтинівка, за легендою саме так звалось село з якого прибули перші поселенці.
До 1918 року село Костянтинівка входило до складу Великолепетиської волості Мелітопольського повіту Таврійської губернії, а пізніше до складу Катеринославської, Олександрівської (Запорізької), потім знову Катеринославської губернії.
У зв'язку з адміністративно-територіальною реформою 1923 року, проведеною Українською соціалістичною радянською республікою, коли були ліквідовані повіти та волості, село Костянтинівка стало центром сільської ради Великолепетиського району Мелітопольського округу Катеринославської губернії.
У подальшому село входить до складу Дніпропетровської; Запорізької областей, а з 30 березня 1944 року у складі Херсонської області.
15 вересня 1941 року Костянтинівка була окупована німецькими військами. Звільнили населений пункт 8 лютого 1944 року.
У 1954 році у зв'язку з укрупненням сільських рад Костянтинівська сільська рада ліквідується, а село Костянтинівка було включене до Катеринівської сільської ради.
Сучасне життя: В селі функціонує загальноосвітня школа.
Використані джерела:
1. Хроніка визволення Херсонщини. 26 жовтня 1943 - 12 квітня 1944 : зб. док. / упоряд.: І. Лопушинська, І. Сінкевич, О. І. Шинкаренко. - Херсон : Айлант, 2015. - С. 91.
2. Потапова С. Костянтинівці – 140 / С. Потапова // Таврійські вісті. – 2009. – № 26 (26 черв.). – С. 7.
Фотогалерея