Миколаївка
МИКОЛАЇВКА
Рік заснування: 1869.
Географічна характеристика: Село розташоване в 35 км від районного центру і в 20 км від залізничної станції Сірогози. Площа: 3,276 км².
Рада, якій підпорядковується: Миколаївська сільська рада.
Походження назви села: Назва села Миколаївка походить за легендою від прізвища першопоселенця з Волині Степана Миколаївського.
Історична довідка: Виникнення поселення було пов’язане з виконанням царського указу 1866 року про поземельний устрій державних селян. Відповідно до цього указу був проведений перший переділ землі по кожному населеному пункту. На території Рубанівської волості Дніпровського повіту були виявлені значні надлишки землі, придатної до землеробства. На ці землі у 1869 році губернське правління організувало переселення сімей з території Київської, Подільської та Волинської губерній, переважно польської національності.
До березня 1918 року село Миколаївка входило до складу Рубанівської волості Мелітопольського повіту Таврійської губернії. У зв'язку з громадянською війною та встановленням радянської влади адміністративно-територіальна приналежність села неодноразово змінювалась.
У 1923 році село Миколаївка отримує статус центру сільської ради Великолепетиського району Мелітопольського округу Катеринославської губернії. У подальшому село входило до складу Дніпропетровської, Запорізької областей, а з 30 березня 1944 року є у складі Херсонської області.
15 вересня 1941 року Миколаївка була окупована німецькими військами. Звільнили населений пункт 13 листопада 1943 року. На фронтах Другої світової війни проти німецько-фашистських загарбників билося 147 жителів села, з них 25— загинули смертю хоробрих, 57 — за мужність і героїзм нагороджені орденами і медалями.
Сучасне життя: В селі функціонують: школа, дитячий садок, сільський клуб, фельдшерсько-акушерський пункт.
Використані джерела:
1. История городов и сел Украинской ССР [Текст] : в 26 т. [Т. ?]: Херсонская область / гл. редкол.: П. Т. Тронько; редкол. тома: А. Т. Мельников (пред.) [и др.]. - К. : Гл. ред. УСЭ, 1983. - С. 268.
2. Хроніка визволення Херсонщини. 26 жовтня 1943 - 12 квітня 1944 : зб. док. / упоряд.: І. Лопушинська, І. Сінкевич, О. І. Шинкаренко. - Херсон : Айлант, 2015. - С. 91.
3. Потапова С. 140-річчя села Миколаївка Великолепетиського району / С. Потапова // Таврійські вісті. – 2009. - № 28 (10 лип.). – С. 3.
Фотогалерея