Невтомна жага до краєзнавчих знань
Любов до рідного краю, знання його історії, літератури, фольклору – основа, на якій може здійснюватися зростання духовної культури людини і всього суспільства. Тому є закономірною тенденція підвищення інтересу відвідувачів саме до відділу краєзнавства нашої обласної книгозбірні.
Так, на екскурсію до відділу завітали вихованці гуртка «Історичне краєзнавство» з міста Нова Каховка. Розумні та допитливі юні дослідники з захопленням слухали розповідь про перші газети херсонського краю, уважно розглядали пожовклі сторінки нетлінного літопису Херсонщини, дивувались особливостям повсякденного життя херсонців на початку ХХ століття під час міні-лекції за книгою «Херсонские истории, предания и были» Віктора Хмеля.
Вихідні дні – це можливість для науковців плідно попрацювати у відділі краєзнавства. Різноманітність тем та інтересів відвідувачів вимагають від бібліотекарів-краєзнавців фахової підготовки та вміння швидко орієнтуватися у безлічі джерел. Так, батько з донькою опрацьовують тему «Стан музичної культури на Херсонщині наприкінці XIX – початку ХХ століття», студенти Херсонського державного університету старанно опановують дипломні роботи, а херсонська науковиця підбирає літературу для подальшого дослідження розвитку процесу українізації у 1917-1920-ті роки ХХ століття.
Зазначимо, що з кожним відвідувачем, з кожною новою темою і наші користувачі, і ми, співробітники відділу краєзнавства, відкриваємо для себе цікаві факти з історії рідного краю. Приєднуйтесь і ви до дружньої і невтомної команди дослідників історії та сьогодення Херсонщини!